anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta AF Telezoom 100-300mm 1:4,5-5,6

jaro27
Początkujący

Minolta AF Telezoom 100-300mm 1:4,5-5,6

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.Posiadam Sony a 200.Chcialem kupic sobie takie wlasnie szklo.Nie znam za bardzo wiec podpowiedzcie mi prosze czy jest to w miare dobry sprzet (dodam ze uzywka za 100 euro).Chodzi mi o to zeby robil ostre fotki z dobrym zblizeniem.Co prawda 1:4,5-5,6 to troche slabe i potrzebny statyw ale ogolnie jakie jest wasze zdanie i czy wogole bedzie to wspolpracowac z Sony a 200.Pozdrawiam

26 ODPOW. 26
jaro27
Początkujący

Heh..dzieki.wlasnie tez go ogladalem,no i kilka innych...siedze przy kompie juz pare dni.

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Ten Soligor to bardzo zacne szkiełko, tak na marginesie produkowane przez Tokinę. Prawie sam metal i szkło, choć przy konstrukcji "pompka" miewał z czasem tendencję do samoczynnego wysuwania się. Troszki AF ślamazarny. Ale to uroda większości zoomów zakresu xx-300 pozbawionych wewnętrznego ogniskowania

Alf300
Początkujący

Zresztą zobacz fotki na najbardziej opiniotwórczym forum naszego systemu . Jak tam napiszą że jest dobre to ceny z 100 skaczą na 400 :D :D i zaczyna się szukanie po szufladach ... A tak na poważnie kawał dobrego forum i skarbnica wiedzy

http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=3039&page=4" target="_blank

Alf300
Początkujący

No i stałem się posiadaczem mojego 9listkowego (Maf 100-300 bez :( APO)

I na razie chyba zemną zostanie ... po krótkiej przygodzie z Maf 80-200 to zupełnie inne obiektyw.

wrzucę fotki spacerowe jedne ze 100 druga z 300 mm

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Gratuluję zakupu i życzę poruszających, choć nie - poruszonych zdjęć ;) IMO ładnie rozmył tło za psiną

Alf300
Początkujący

Dzięki Zorki ... Póki co musi wystarczyć moja żona by mnie zabiła jak bym znów kupił tak jak ona mówi "lufkę"

Co do rozmycia tła ... a co myślisz o tym ,ogniskowa 280 (ten sam obiektyw) ... przymknięte do 7 gdzie tłem była alejka i drzewa

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Mi pasuje, tylko fotografować :nerd:

wratislavian
Początkujący

zorki napisał(a):

Owszem, przycisk blokady ostrości bywa przydatny przy szybkiej pracy, wprawdzie tradycyjnie daje się przeprogramować w Minoltach - Sony przycisk AEL, żeby spełniał tę funkcję, ale mało kto o tym wie



o czym mowa? jest jakis sposob zeby zmienic funkcje tego przycisku na blokade ostrosci?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

nie ma takiej możliwości


jakby byla możliwość przeprogramowywania przycisków pozbyłbym się inteligentnego telekonwertera (ten słynny "invalid operation button")...

wratislavian
Początkujący

guzik w najwygodniejszym miejscu. idealnie sie go trafia kciukiem, a sluzy do niczego. nigdy go nie urzyłem. aparat by duzo zyskał na funkcjonalnosci, a tak to projektanci wręcz przyznaja, że a300 jest dla bogatszych urzytkownikow kompaktow ktorzy chca zaszpanowac duzym aparatem. cyfrowy zoom. no krew zalewa...