anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

lampy quantuum

andrzej.f
Początkujący

lampy quantuum

Co myślicie o lampach studyjnych firmy quantuum? Zastanawiam się nad otwarciem swojego studia i na tym sprzęcie się w ogóle nie znam bo na takim nie robiłem a nie chce wydać kasy na coś co może nie działać tak jak powinno.
Myślę o takim zestawie:
2x lampa R+ 600
2x lampa s400
3x statyw AIR 260
1x statyw boom
2x softbox 80x120
1x soft 40x80
1x soft 60x60
wrota - 95 zl
snoot - 95 zl
radar reflector 50cm
wyzwalacz radiowy
Nie wiem czy taki zestaw jest dobry na początek i czy przypadkiem czegoś za dużo nie wybrałem. Może coś doradzicie mi?
Dziekuje

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wiesz...już niedługo odbędą się targi foto w Łodzi...tam na pewno wystawią się producenci, a wśród nich quantuum. To chyba będzie najlepsza okazja do testów, analiz itp. W zeszłym roku byli i naprawdę mieli świetnie wyedukowaną obsługę....same lampki świecą fajnie z tego co pamiętam.

Nie wiem jakie masz doświadczenia w studio, jeśli dopiero zaczynasz uważam, że kupujesz za dużo tego wszystkiego...możesz mieć problemy z opanowaniem tak wielkiej ilości światła. Jeśli jednak masz doświadczenie i do tego odpowiednie duże miejsce to tylko pozazdrościć zestawu :)

Do wyzwalacza radiowego będziesz potrzebował jeszcze prześciówkę na stopkę ISO bo normalnie w Sony to działać nie chce. Warto by też zainwestować w system zawieszanych teł (najlepiej kartonowych) :)

andrzej.f
Początkujący

Nie mam doświadczenia w studio dopiero myślę go założyć na początek na własny użytek a dopiero jak to opanuje to na komercyjne zdjęcia. Dla tego każda rada jest miło widziana. A o przejściówce iso nie słyszałem. O tłach też myślę na początek białe i czarne. Czy możesz mi powiedzieć o co bym mógł odchudzić ewentualnie mój zestaw za nim go kupie?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Czy możesz mi powiedzieć o co bym mógł odchudzić ewentualnie mój zestaw za nim go kupie?


Trudno powiedzieć bo:
- nie powiedziałeś co chcesz fotografować
- nie powiedziałeś ile masz miejsca na studio

Proponuję zakupić na początek 1 lampę (może być dużej mocy, ważne żeby była regulacja mocy), ewentualnie dwie i kombinować. w miarę zwiększania się apetytu dokupić. :)

andrzej.f
Początkujący

Studio na razie będzie w mieszkaniu 3,5 na 4,5m a jak znajdę jakiś lokal za małe pieniądze to może coś innego. A co do zdjęć to chce robić całe postacie ludzi, czyli jakieś portrety.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

chce robić całe postacie ludzi, czyli jakieś portrety.


http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif

spoko :smileyrolleyes:

radziłbym słuchac lajama
ja kupisz na dzień dobry za dużo sprzętu - nic tylko się pogubisz

jedna, maks. dwie lampki - i do nich softboxy
nie zauważyłem w Twoim rozliczeniu tła - nie zamierzasz kupić teł ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
andrzej.f
Początkujący

w drugim poście napisałem że chce kupić czarne i białe tło i do tego myślę kupić składany stelaż.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

sorki moja wina ;)

jeśli mogę, to odradzam Ci czarny kolor - bo on zawsze wychodzi jako pseudo czarny (ciemny szary/popielaty)
a zamiast tego dobrać po prostu jakiś kolorek
zaś co do zawieszania teł - to te "mobilne" mają taką wadę, że lubią spadać/przewracać się, no i zmiana tła na drugie nie jest tak wygodna jak w przypadku systemu teł przymocowanego do ściany...

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer