anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta AF Telezoom 100-300mm 1:4,5-5,6

jaro27
Początkujący

Minolta AF Telezoom 100-300mm 1:4,5-5,6

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.Posiadam Sony a 200.Chcialem kupic sobie takie wlasnie szklo.Nie znam za bardzo wiec podpowiedzcie mi prosze czy jest to w miare dobry sprzet (dodam ze uzywka za 100 euro).Chodzi mi o to zeby robil ostre fotki z dobrym zblizeniem.Co prawda 1:4,5-5,6 to troche slabe i potrzebny statyw ale ogolnie jakie jest wasze zdanie i czy wogole bedzie to wspolpracowac z Sony a 200.Pozdrawiam

26 ODPOW. 26
profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Witaj, obiektyw ten jak najbardziej będzie śmigał z a200. Optycznie to jakiś mistrz świata nie jest, była również produkowana wersja APO, bardziej ceniona. Z pewnością mechanicznie to dobry sprzęt. Nie mam doświadczeń co do współpracy tego obiektywu z matrycami, niech się wypowiedzą ci co mają ;)

Alf300
Początkujący

Może ja też podepnę się pod pytanie bo też interesuję się tym tele...

.... Panowie jak to jest z tymi listkami przysłony chodzi o ich liczbę ? Ma to na coś wpływ jedne mają 6..7 a szkiełko z tematu ma ich 9

I czy ten przycisk blokady ostrości to coś tak naprawdę przydatnego nie wszystkie obiektywy z rodziny tego nie mają

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Owszem, przycisk blokady ostrości bywa przydatny przy szybkiej pracy, wprawdzie tradycyjnie daje się przeprogramować w Minoltach - Sony przycisk AEL, żeby spełniał tę funkcję, ale mało kto o tym wie, a nawet jak wie to czasem może zabraknąć na to czasu (domyślna konfiguracja przycisku AEL jako pamięci pomiaru jest wygodniejsza w codziennej pracy) Dziewięciolistkowa przysłona w tym obiektywie świadczy o tym że nie było to szkło klasy podstawowej, tylko aspirowało o poziom wyżej. Więcej listków przysłony pozwala na uzyskanie otworu przysłony, który niezależnie od ustawionej wartości będzie zbliżać się do kształtu koła (choć można uzyskać podobny efekt kształtując w odpowiedni sposób mniejszą ilość listków) Idealnie kołowa przysłona pozwala na uzyskanie przyjemniejszego dla oka rozmycia obiektów znajdujących się poza głębią ostrości, czyli t.zw. bokehu. Kształt przysłony nie jest jedynym czynnikiem decydującym o bokehu, ale jak już napisałem wyżej, dążenie do uzyskania idealnego koła to wyznacznik aspiracji konstruktorów szkła.

Alf300
Początkujący

Zorki dzięki za odpowiedź ... Nie wiele można znaleźć o tym obiektywie zapewne 75-300 były od niego popularniejsze . Ale może warto zaryzykować oceny na Dyxum nie są aż takie złe ...

Hmy ? może się skuszę na 9listkowego :slight_smile: hihih

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Tak, obiektyw był w produkcji krócej niż 75-300, no i jego cena też była wyższa. Cena którą podaje dziuso27 jest podobna jak w przypadku używanych 75-300. Dlatego też wydaje się on być kuszącą alternatywą

jaro27
Początkujący

Dzieki wielkie za odpowiedzi-niestety nie udalo mi sie go kupic (e-bay).Moze trafie innym razem.Moze podpowiedcie mi jaki alternatywny obiektyw o podobnych parametrach bedzie w miare?Sigma,Cosina lub inny?Pzdr.

Alf300
Początkujący

dziuso27 napisał(a):

Dzieki wielkie za odpowiedzi-niestety nie udalo mi sie go kupic (e-bay).Moze trafie innym razem.Moze podpowiedcie mi jaki alternatywny obiektyw o podobnych parametrach bedzie w miare?Sigma,Cosina lub inny?Pzdr.



Nie wiem skąd klikasz ...
Nic straconego jest jeszcze na allegro .

http://www.allegro.pl/item541316304_min ... 6_bcm.html

jaro27
Początkujący

Klikam z Niemiec aktualnie.A jesli chodzi o allegro to raczej dzieki-troche ryzyko za duze...

Alf300
Początkujący

Rozumiem

W tym zakresie to znaczy do 300 to dobre opinie ma soligor 60-300 który występuje pod różnymi nazwami Tokina,Vivatar itp.itd

Ceny tego szkła nie są jeszcze zabójcze do puki opinia nie zacznie się rozrastać a kolejne egzemplarze zaczną kosztować pół królestwa

U ciebie w Niemczech na szybko znalazłem to i cena kup teraz

http://cgi.ebay.pl/Soligor-AF-4-5-6-60- ... 240%3A1318" target="_blank" target="_blank