anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta AF Telezoom 100-300mm 1:4,5-5,6

jaro27
Początkujący

Minolta AF Telezoom 100-300mm 1:4,5-5,6

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.Posiadam Sony a 200.Chcialem kupic sobie takie wlasnie szklo.Nie znam za bardzo wiec podpowiedzcie mi prosze czy jest to w miare dobry sprzet (dodam ze uzywka za 100 euro).Chodzi mi o to zeby robil ostre fotki z dobrym zblizeniem.Co prawda 1:4,5-5,6 to troche slabe i potrzebny statyw ale ogolnie jakie jest wasze zdanie i czy wogole bedzie to wspolpracowac z Sony a 200.Pozdrawiam

26 ODPOW. 26
profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

wratislavian,gnembon faktycznie nie ma możliwości przeprogramowania w taki sposób tego przycisku :smileyredface: A byłem pewien że wcześniej się z tym w systemie KM zetknąłem. Tylko że wtedy nie byłem użyszkodnikiem tegoż tkwiąc w Pentaksach raczej.

wratislavian
Początkujący

a szkoda. bo jestem pewien, że taka mozliwosc kosztowałaby moze pol dnia pracy programistow.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wratislavian napisał(a):

a szkoda. bo jestem pewien, że taka mozliwosc kosztowałaby moze pol dnia pracy programistow.


Możliwe, ale nie spodziewaj się takich wodotrysków w entry level.
Bo co by montowano w profi sprzęt?

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Skoru juz prostujecie pewne przeinaczenia to trzeba wyprostować i te:

zorki napisał(a):

Idealnie kołowa przysłona pozwala na uzyskanie przyjemniejszego dla oka rozmycia obiektów znajdujących się poza głębią ostrości, czyli t.zw. bokehu. Kształt przysłony nie jest jedynym czynnikiem decydującym o bokehu,



Bokeh to nie jest rozmycie (tła) poza głębią ostrości, kształt przysłony nie ma żadnego wpływu na bokeh, bokeh to właściwość układu optycznego zależąca w szczególności korekcji aberracji sferycznej.

Kształt przysłony rzutuje na ewentualny kształt "punktowych" źródeł światła poza strefą ostrości.

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

tompac napisał(a):

Bokeh to nie jest rozmycie (tła) poza głębią ostrości, kształt przysłony nie ma żadnego wpływu na bokeh, bokeh to właściwość układu optycznego zależąca w szczególności korekcji aberracji sferycznej.

Kształt przysłony rzutuje na ewentualny kształt "punktowych" źródeł światła poza strefą ostrości.


Polemizowałbym :-) Może rzeczywiście nie powinienem skrótowo pisać o bokehu i sugerować że przysłona bezpośrednio wpływa na rozmycie tła, bo faktem jest że wpływa na "punktowe" światła. Ale dla mnie to też jest część bokehu. Można napisać że bokeh zależy od korekcji aberracji sferycznej, ale co z tego wynika? Czy są jakieś jednostki opisujące tę właściwość? Nie i pewnie nigdy nie będzie. Ważny jest obserwowany efekt na zdjęciu. Właśnie sposób oddawania nieostrości pozwala nam rozmawiać o bokehu. Pewnie są różne "szkoły bokehowe", jednak dla mnie w tej kwestii punktem odniesienia jest Mike Johnston http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5533

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

zorki napisał(a):

jednak dla mnie w tej kwestii punktem odniesienia jest Mike Johnston



Mike czy ktoś kto tego Majka na swój rozum tłumaczył?
Doskonale wiem, że dzisiaj 99% fotografujących użytkowników internetu za bokeh ma rozmycie tła, ale rozmycie tła to rozmycie tła, a bokeh to jedna z jego cech wpływająca tak a nie inaczej na wygląd pewnych rozmytych elementów.

Żeby było jaśniej, obora to bokeh, gospodarstwo rolne to rozmycie tła, obora jest częścią składową tego gospodarstwa i w jakiś sposób rzutuje na jego wygląd, a teraz oborę nazwij gospodarstwem rolnym - co to za gospodarstwo? ;)


Nie trzeba czytać, wystarczy obrazki obejrzeć.

kux-----
Początkujący

ciekawa dyskusja, aczkolwiek bokeh/rozmycie tła (celowo nie zajmuje stanowiska co jest co i co słuszne) to sprawy tak subiektywne i niemierzalne, że ciężko chyba konsensus osiągnąć...