anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

filtr polaryzacyjny

krzyho4
Początkujący

filtr polaryzacyjny

witam , mam pytanko czy ktos uzywa filtrow polaryzacyjnych i jak sie sprawuja w trybie auto ,czy trzeba zwiekszac expozycje ,gdyz wlasnie zakupilem sobie taki i zdjecia wychodza bardzo ciemne ,

35 ODPOW. 35
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a wiesz kiedy się taki filtr stosuje, tak ?

btw
ja jak już używam polarki, to raczej na M - mam większą kontrolę nad efektem finalnym ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A jaki masz ten filtr?

Aparat na auto powinien Ci normalnie naświetlać nawet z filtrem..jedyne co, to zdjęcia mogą wyjść bardziej rozmazane gdyż filtr zabiera dużo światła i aparat musi nadrobić tą stratę wydłużonym czasem naświetlania. :)

Generalnie polarka używa się tylko w razie potrzeby wyeliminowania odblasków lub "podkręcenia" koloru nieba.

krzyho4
Początkujący

przyznam szczerze ze nie wiem kiedy, ale podobaly mi sie fotki z zastosowaniem takiego filtra ,wiec pstryknelem przez okno i wyszly duzo za ciemne (tryb auto ). filtr polaryzacyjny kolowy .Digital KING c-pl. (dzewa w pierwszym planie czarne)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

krzyho4 napisał(a):

filtr polaryzacyjny kolowy .Digital KING c-pl.


:? No ten wynalazek zbyt efektywny nie jest...miałem taki w kompakcie i nie mam najlepszych wspomnień. Właściwie to była totalna porażka w porównaniu do filtra B+W który aktualnie posiadam.

krzyho4
Początkujący

ok dzieki .mam 10 dni na wymiane, wiec dlatego pytam ,czy jak wezme inny, hoya HMC ,to bedzie tak samo

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

krzyho4 napisał(a):

ok dzieki .mam 10 dni na wymiane, wiec dlatego pytam ,czy jak wezme inny, hoya HMC ,to bedzie tak samo


HOYA HMC jest zdecydowanie lepsza od Kinga :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):


HOYA HMC jest zdecydowanie lepsza od Kinga :)


zdecydowanie - to za mało powiedziane :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krzyho4
Początkujący

ok dzieki jeszcze raz, wekend na proby ,a w poniedzialek zamienimy na ta hoye

krzyho4
Początkujący

no i mam HOYA pro 1 , zobaczymy efekty za cene o raz wyzsza