anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

przycisk WEB działa, ale nie do końca...

masu13
Początkujący

przycisk WEB działa, ale nie do końca...

Witam serdecznie wszystkich użytowników!
Od poniedziałku mam moje pierwsze vaio (jeden z tańszych modeli NW21MF) i jest ok,
system fajnie działa (oprócz odtwarzania filmów z hdd, następują jakieś spowolnienia,
ale to raczej wina win7 niż vaio, jeszcze się temu nie przyjrzałem), ale:

przycisk WEB, dla którego między innymi zakupiłem ten sprzęcik, odpala konfigurację
sieci i można korzystać z jakiejś prymitywnej przeglądarki bez uruchamania windows.
Problem jest w tym, że jak szukam swojego wifi, to jako jedyna sieć z wszystkich mnie
otaczających, akurat w tej aplikacji się nie pojawia (a przecież windows bez problemu
ją widzi i przez nią korzystam z sieci).

Kompletnie tego nie rozumiem, odświerzam milion razy i nic, wszystkie inne sąsiadów są
widoczne, a moja nie, chociaż nadajnik stoi 5m od kompa i w windows jest normalnie widoczny

Czy ktoś z Was miał może podobny problem i udało mu się go rozpracować? Bo to jakieś
chore jest..

Pozdrawiam,
Marcin

3 ODPOW. 3
kierzniak
Początkujący

Ta "prymitywna" przegladarka to zapewne firefox. I nie wlacza ci sie windows bo na tym to polega zeby nie wlaczal sie caly system bo to trwa dlugo. Odpala ci sie jakas prosta dystrybucja linuxa skonfigurowana tylko do obslugi sieci. Probowales moze recznie skonfigurowac polacznenie? Dokladnie nie pamietam ale raczje powinna byc taka opcja. Wpisujesz SSID twojego uzadzenia, czyli slowo ktore wysiwetla ci sie np w managerze sieci windows, wybierasz sposob zabezpieczenia i klucz.

masu13
Początkujący

Witam!

to co się odpala jest jeszcze prostsze niż chrome, ff to teraz kombajn :slight_smile:

Problem już naprawiłem, ale to co piszesz nie pomogło, inne rzeczy też robiłem,
zmieniałem ręcznie ustawienia na routerze, ID cały czas visible, wszystko nic!

Dopiero jak zrestarowałem do ustawień fabrycznych router wifi, sieć stała się
widoczna, ustawiłem ten sam ID i hasło, jak i sposób szyfrowania i działa..

Coś musiałem tam dobrze pierwotnie namieszać, ale ostatni raz ustawiałem router
3 lata temu, to nie wiem co tam za zabezpieczenia wpisałem, że win7 access pointa
widział, a ta przeglądareczka już nie:)

Także już działa, dziękuję za odpowiedź. Podczas korzystania oczywiście pojawiło
się kolejne zapytanie, jeśli chcę zapisać jakiś plik na dysku, jest on niedostępny
- mogę zapisać tylko na usb. Rozwiązanie domyślnie wspaniałe, system nie zasila dysku
więc ciąngie mniej energii. Tylko dlaczego jeżeli coś wybieram nowego z ustawień
czy pasku Plik Edycja itd dioda dysku się świeci jakby dane te były zczytywane z
dysku właśnie?

Jedno z drugim się gryzie, skoro mogę zapisać tylko na usb to po co system włącza dysk?
Jeżeli dysk jednak jest włączony, to czemu na nim nie mogę nic zapisać? jestem wzruszony
tą niekonsekwencją twórców vaio; albo po prostu czepliwa ze mnie cholera :slight_smile:

Raz jeszcze dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam,
Marcin

Milart
Początkujący

Witam.


Ja mam z kolei pytanie czy da się zmienić język pod przyciskiem WEB z ang na polski?

Z góry dziękuje z a odp.

Pozdrawiam.
Paweł