anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

bateria + zasilacz = smiech na sali

odmi
Początkujący

bateria + zasilacz = smiech na sali

Nie wiadomo czy smiac sie czy plakac

bateria.. max 2h pracy
zasilacz.. wielki mozna uzywac do samoobrony
czas ladowania bateri 4h ... rece opadaja jak mozna cos takiego zrobic

32 ODPOW. 32
waldemar_oleksiak
Początkujący

Witam.
Mam notebooka VGN-FZ11Z.
Bateria w Sonym to jakaś masakra jest. Po naładowaniu do 100%, wyłączeniu laptopa i odstawieniu na 17h spadła do 85%. Ciekawe, bo myślałem że baterie Li-ion lepiej sobie radzą. Nawet ładowanie jej to porażka.
Ogólnie też myślałem nad Macbookiem i gdybym wiedział, że tak to działa to bym się nie zastanawiał (słyszałem że trzymają do 5 godzin).
Rozwiązaniem sytuacji mogła by być bateria o większej pojemności (w moim przypadku VGP-BPL8) ale cena blisko 1100 zł załamuje mnie. Czy ktoś ma taką baterię w swoim VAIO? Ile ona wytrzymuje?

blackfly
Początkujący

w moim vaio po poł roku juz nawet sie nie chce ladowac do 100%. konczy na 92% i ani troche dalej czas pracy na bateri jak na poczatku około 1h30min

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Czy ktoś ma taką baterię w swoim VAIO? Ile ona wytrzymuje?

Też byłem nią zainteresowany, pisałem taki temat, lecz pozostał bez odpowiedzi.
Myślę, że najlepiej zapytać w Centrum Sony.

w moim vaio po poł roku juz nawet sie nie chce ladowac do 100%. konczy na 92% i ani troche dalej czas pracy na bateri jak na poczatku około 1h30min


Też miałem tak, że po pół roku spadło do 97%, jednak w serwisie wymienili przy okazji na nową baterię i póki co mam stówkę % :slight_smile:

Pozdrawiam

BaGRoS
Początkujący

A ja w FW21Z mam oprogramowanie, które odłącza baterie po naładowaniu do 80% i nie jest to uszkodzenie a celowy wybór. Bateria nie jest podłączona do ładowania cały czas i nie traci tak dużo pojemności. Nie wiem jak to jest w innych lapkach vaio. Nazywa się to:
Battery Care Function.

jagpoljer
Początkujący

Witam
Należę do tych posiadaczy Vaio, którzy są zadowoleni z dokonanego wyboru. Od 1.5 roku mam VGN-FZ21M i do tej pory działa bez zarzutu. Nie wymieniłbym go na żadnego Della, HP-ka czy innego Asusa , nawet o wyższych parametrach. Bateria przy włączonym trybie energooszczędnym i wyłączonych zbędnych ikonach na pasku oraz przyciemnionym ekranie wytrzymuje 2h 40m.
Moim zdaniem zasilacz, przynajmniej w mojej wersji, to projektantom i konstruktorom Vaio wyraźnie się nie udał. Gabarytami i estetyką. Po pięciu dniach od zakupu musiałem u sprzedawcy wymienić na nowy bo nie trzymał napięcia. Aktualny nie szwankuje. Ale to jedyny wg. mnie mankament.
Wielu na tym forum chwali DELLA. Rożnie to bywa. Mój kolega ma właśnie Della. Parametrami porównywalny do mojego VGN. Jednak jak dla mnie Vaio przewyższa go o trzy klasy. Po miesiącu padł mu dysk. Na serwisanta czekał drugi miesiąc i to po wielokrotnych monitach. W opcji miał mieć Blu-raya a okazało się, że to HD. Wydajność średnia; 3.1. W moim Vaio 5.1, itp. Itd.
Nie rozumiem również skąd tyle utyskiwania na pracowników Vaio-link. Ja mogę pisać i mówić o nich w samych superlatywach. Przede wszystkim za życzliwość, kompetencje i cierpliwość. Pomogli mi przy reinstalacji i konfiguracji programów. Chociaż nie musieli, bo to nie były programy SONY.
Pozdrawiam

koniu
Początkujący

czy spadek czasu pracy na bateri do 1 h 20 min kwalifikuje sie aby udac sie do serwisu po nowa bateryjke ?

jagpoljer
Początkujący

czy spadek czasu pracy na bateri do 1 h 20 min kwalifikuje sie aby udac sie do serwisu po nowa bateryjke ?

Witam
Trudno powiedzieć. Właśnie tak producenci piszą w instrukcjach oraz folderach aby utrudnić klientowi ewent. reklamacje. W przypadku Vaio jest to do- 2h. Niewiadomo czy przy 1h 59 min. jest poniżej instrukcyjnej normy, czy tak jak u Ciebie przy 1h 20 min. Moge Ci poradzic abys do maximum powyłączał zbędne programy z autostartu, przeszedł na tryb energooszczędny, jasność ekranu ustaw do minimum. Radze też regolarnie czyścić dysk z zbędnych śmieci, temp. i cookisów, np. Advanced Vista Optimizerem.Powyłączaj energochłonne opcje. Z paska zadan usuń zbedne łącza i skróty. Wyłącz pasek boczny.Jezeli masz Avasta to wiadomo, ze bedzie żarł energię. Moja bateria wyłącznie przy pracy na plikach tekstowych trzyma w porywach do 2 h i 40 min.

jagpoljer
Początkujący

jeszcze sprawdź jaką masz temperature na procesorach i dysku. Może u Ciebie cos nie tak z wentylatorem i chłodzeniem układu.

koniu
Początkujący

no byl moment ze grzal sie zajebiscie 😞 ale teraz juz nie , teraz mam czas pracy na bateri 1h 40 min , chyba sproboje go zareklamować co mi szkodzi

jak sprawdzic temperaturki ?

koniu
Początkujący

Temperatury:
Procesor 56 °C (133 °F)
FUJITSU MHY2200BH 40 °C (104 °F)