anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy sony na 2009 r.

profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

Obiektywy sony na 2009 r.

Pewnie większość z nas przegląda strony internetowe związane z fotografią cyfrową i pewnie nie jeden z nas trafił na dosyć ciekawą informację na jednym z portali o wyżej wymienionej tematyce... Nie będę robić reklamy portalu ;) w każdym razie odnajdujemy na nim informację na temat tego, że ktoś powołując się na źródło z firmy Sony, poinformował o planowanych na ten rok premierach obiektywów dla systemu Alpha.

Oto co podobno mamy zobaczyć w 2009 r.:
50 mm f/1.8 - prosta, tania, klasyczna stałka, cena w granicach 300-400 zł,
80 mm f/2.4 Makro - cena ok. 850 zł,
17-55 mm f/3.5-4.6 Makro - nowy kit,
55-200 mm f/3.6-5.6 - nowy długi kit,
200-400 mm f/3.6-5.6 - cena ok. 2500 zł,
8.5 mm f/2.3 - cena w okolicach 1200zł,
11-18 mm f/3.6-4 G SSM - nowe szkło z serii G, cena jeszcze nie ustalona.

Według zapewnień autora premiery są w 100% pewne, a Sony Poland ma już pełne specyfikacje i planowane daty premier. Nie pozostaje nam więc nic innego tylko poczekać i zobaczyć jak rzeczywistość zweryfikuje te informacje.


Co o tym myślicie? Może ktoś z sony się wypowie? :) w każdym razie.. dosyć ciekawa dla mnie osobiście propozycja... Najbardziej bym zainteresował się 50tką i to nei ze względu na cenę. Ostatnio rozmyślałem na ten temat, dochodząc do wniosku, że większość systemów ma tanią 50tkę przeważnie z światłem 1.8... pomyślałem ile my jeszcze będziemy czekać ;)

80'tka makro również jak dla mnie bardzo ciekawa propozycja.

Zobaczymy jak będzie tak naprawdę, osobiście traktuję to na dzień dzisiejszy jako plotkę, chociaż wiadomo, że Sony w tym roku napewno coś wypuści, kwestia co i kiedy ;)

Zainteresowanych proszę o wypowiedzi ;)

50 ODPOW. 50
profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

85 to nawet 1,4 już jest i to za jaką kasę :smileyhappy:" target="_blank

Szkoda, że bez autofocusa.Już go oglądałem na optycznych.Boję się, że z moim minus 4,5 dioptrii wiele nie zdziałam na dolnych przesłonach.
Wracając do deszczu obiektywów Sony, to pewnie go nie będzie, ale myślę, że ze 2, w porywach 3 modele się pojawią.Jednak była wypuszczona na rynek w zeszłym roku cała seria korpusów, wiec marka na dorobku jaką jest w lustrzankach Sony będzie chciała zaproponować coś nowego tym, którzy te korpusy kupili.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

gnembon napisał(a):

A skąd ty, Tadeuszu, wiesz, że jest to bzdura http://klubkm.pl/forum/images/smilies/ironiczny.gif


Z IMO :smileyhappy:
Jak w każdej plotce, będzie w tym ziarno prawdy, zapewne. Ale tak szczegółowo? Z cenami? Przed premierą. IMO bzdura.

Pożiwiom, uwidim - jak mawiają francuzi.

------------------------------
fotoamator
Lars9-----
Początkujący

IMO ceny podane przez prekursora tego wątku byłyby realne, gdyby sam postarał się stworzyć te obiektywy przy użyciu butaprenu, denek od butelek (zielone i brązowe jako soczewki asferyczne) oraz malowanych na czarno rur kanalizacyjnych. ;) Oczywiście proszę moją wypowiedź potraktować jako lekki żart.
Ceny zapowiadanych szkieł SONY będą w usrendieniu 3-krotnie wyższe niż te podane w optymistycznej przepowiedni.
Swoją drogą zastanawia mnie ten tele gigant z serii G.
Jak myślicie?
600mm/f4
400mm/f4
może 400mm/f2.8?
Z tego co widzę, niedługo będziemy mieli taki wybór szkieł co koledzy z Canona. ;) Oczywiście o ile SONY zechce wyprodukować coś w stylu 1200mm/f1.4 za 300 000 $,aby mógł pokonkyrować z Canonowskim 1200mm/f5.6 (ostatnio widziałem promocję za 431 000 zł).

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lars, wiem, że żartem pisałeś posta, ale czy zdajesz sobie sprawę, że średnica soczewki tego ostatniego musiała by wynosić ok. 90cm?
Więc trzeba by dodawać dźwig do przenoszenia tego czegoś. Jego waga to już setka(i) kilogramów :slight_smile:
Tak więc, żart wcale nie był lekki :P :slight_smile:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Tadziu tamto wszystko to pryszcz ten ma podobno być z naszym mocowaniem :nauseated_face:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

SZFENDAK napisał(a):

Tadziu tamto wszystko to pryszcz ten ma podobno być z naszym mocowaniem :smileymrgreen:" target="_blank


E tam, nowość z przed 3 lat :P
Ale ten niżej opisany, http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5610 by mi wystarczył, ale musiałbym znowu zmieniać statyw :(
:smileyhappy:

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tak czy owak, tylko 16kg. Ale do alfy nie robią :(

------------------------------
fotoamator
Lars9-----
Początkujący

Jednak nowe obiektywy rysują optymistyczną wizję. W iągu najbliższej dekady sony będzie mogło konkurować z marką na N*** a nawet C***(przy odpowiednim zaangażowaniu). Szczerze mówiąc to 'ptasznicy' nie bardzo mają czego szukać w systemie A. A900+ sal-300f28g z konwerterem... Ale trzeba być przy tym baaardzo upartym. A swoją drogą z posiadanych przeze mnie informacji, to ów obiektyw działa tylko z cropem... . Czy nie ;>

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Przecież Sal 300/2,8 to nic innego jak Minolta AF 300/2,8 która była przeznaczona do małej klatki