anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NP-FM500H - jaki? inny?

gadutabu
Początkujący

NP-FM500H - jaki? inny?

witajcie,
Oryginalna bateria sony starcza mi na około 1000zdięc ale czas pomyśleć o dokupieniu drugiej.
Pani w sklepie zaśpiewała mi 228zł wszedłem na allegro i rozmowa zaczyna się od 60zł, nauczony dobrym doświadczeniem że warto kupic zamiennik zastanawiam się jaki bo obcji jest parę, widziałem już akumulatorek/baterie dedykowaną jak kto woli o pojemności 3200mAh czyli podwujnej w stosunku do sony. jakie wy kupiliście i możecie polecić?

Tylko mi nie mówcie że fizycznie w tym samym opakowaniu nie mogą się zmieścić większej pojemności, jeśli tak to czemu bateria standardowa AA może mieć 150mAh 2300 do nie dawna puzniej 2800 a obecnie 4500 pojemności, tak samo się ma sprawa do bateri w telefonach kom

NP-FM500H - co polecacie co kupiliście o jakiej pojemności i jak się to sprawuje

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

imho liczby, pojemności etc bym sobie odpuścił.
Bateria to zbyt ważny element aparatu by kupować podróbki, które będą zajefajnie tanie, będą śmigać i będziemy zadowoleni - aż nam padnie w najmniej odpowiednim momencie ;)

takie moje zdanie.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
gadutabu
Początkujący

kris napisał(a):

imho liczby, pojemności etc bym sobie odpuścił.
Bateria to zbyt ważny element aparatu by kupować podróbki, które będą zajefajnie tanie, będą śmigać i będziemy zadowoleni - aż nam padnie w najmniej odpowiednim momencie ;)

takie moje zdanie.


chodzi o ogniwa na bazie Star Powera (przy 3200pojemnośći) a tą firmę mam przetestowaną i przez 4 lata używania zawiódł mnie jeden akumlulator po upadku z 5metrów odbiciu się od schodów i zatopieniu w wodzie (tak to jest jak wymienia się baterie na moście...) ale mnie bardziej interesują odpowiedniki bo doczytałem na necie że tylko o tej samej pojemności bo wtedy mają chipa co rozpoznaje napięcie 12v z gniazda zapalniczki i 230v z gniazdka sieciowego a inne niby tego nie robią, a z tego co zauważyłem sony dobija marżę tak jak by ich produkty miała dożywotnia gwarancje tytanowe opakowania itp...

a właśnie pytanie bo ty masz Gripa z tego co czytałem do co pasuje do 200,300,350, czy wchodzą ci baterie stare minolty o tym samym napięciu tylko bez rowka NP-FM50 tak się nazywają bo wtedy w cenie jednej akumulatora bym miał zamienik ten z guzikami pokrętłami etc tylko by nie miła wewnętrznej kieszonki na klapkę co się doczepia i chowa gdy Grip się wpina a akumulatorki do minolty chodzą jeszcze taniej i w jeszcze większej pojemności i maja te 7,2v te 3200 maja napięcie 7,4v ale to wynika z pojemności i są napięciowo kompatybilne tak jak akumulatory AA dają 1,2v a gdy są wiesze i naładowane dają 1,5v

nie chodzi o to że jestem skąpy i nie cierpię oryginalnych żeczy, ale jak widzę że mam przepłacać za plastik szlak mnie trafia, gdyby to był metal farba antystatyczna etc... to rozumiem, ale jak wchodzę do sklepu i widzę karty z logo sony w cenie tej samej co sandisc a predkosci 10/20 zapis/odczyt czy jak widzę że za plastik na ekran LCD mam dać 50zł a szkło hartowane chodzi za 24zl, nie wspominając o legendarncyh filtrach sony co jakościa niżej nisz zielona hoya a ceną... jak za zboże

podsumowując: bateria jest z plastiku spożywczego więc rozkład zaczyna się po 5 latach tyle mniej więcej żyją przeciętne ogniwa (przy założeniu że maja odpowiednie warunki użytkowania, regularnie ładowane i rozładowywane do końca, przechowywane w od powieniej wilgotności, styki w razie zaśniedzenia czyszczone) tańsze żyją 2-3 ale jak wezmę pod uwagę czynniki takie jak zmianę temperatury, murszenie plastiku, poza tym bateria minimalnie ale zawsze się rozpręża i kurczy, się prawa fizyki i ciepłoty, więc pytanie poza chipem który jest w środku czy są jakieś różnice czy ktoś coś znalazł że inaczej jest doświadczył etc... wiadomo że rzadko która bateria wystawiona na ostre słońce +25*C i pracy 10godzin non stop może wybuchnąć ale mi chodzi o inne różnice np bateria ogniwa ok kupiłem a plastik pęka itp...

kris w dzisiejszym świecie płacimy za markę co nie zawsze oznacza że płacimy adekwatnie do jakości a tego chciałbym uniknąć wiadomo też że nie stać nas by kupować tanie żeczy, które się od razu zepsuła i będziemy musieli następną kupować

Dziękuje kris za twoją opinię czekam na posty z zdaniem i doświadczeniami innych.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Nie słuchaj Krisa :smileytwisted: Zaraz po zakupie A100(prawie dwa lata temu) poleciałem i kupiłem podróbę Infotecha 2000mAh i działa bez najmniejszych problemów nawet w niskich temperaturach. Pod koniec zeszłego roku dokupiłem następnego, tym razem 2400mAh i też jestem bardzo zadowolony.

gadutabu
Początkujący

SZFENDAK mówisz ze taką a gdzie kupowałeś bo u mnie w mieście tylko znają fotojokera i był fotonet a tak to allegro

ale dzięki za radę a ile płaciłeś jeśli mogę wiedzieć?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Z Alfetkami jest taki problem, że w tej baterii jest coś więcej niż tylko ogniwa. Jest cały ten system InfoLithium i z jego rozgryzieniem firmy trzecie miały długo problem (nie było zamienników), a zamienniki z teraz nie wykazują takiej wytrzymałości jak oryginał. Jak koniecznie chcesz kupić zamiennik (mając już jeden orginał) to ja bym poczekał. 1000zdjęć na orginale wyciągniesz, a może pojawią się zamienniki które będą trwalsze od obecnych.

EDIT, żeby nie było - jestem za zamiennikami, tam gdzie to możliwe (po co płacić za markę) ale tylko jeżeli działają "dokładnie" tak samo jak orginał. Akurat w tym przypadku - sprawa nie jest taka prosta (za dużo elektroniki w tej baterii) i byłbym ostrożniejszy.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Z racji zamieszkania wynajduję sklepy w pobliżu by odebrać osobiście. Zaopatruję się w dwóch takich przybytkach oferujących takie rzeczy;1 http://www.allegro.pl/item562328073_f_a ... ah_wa.html
2 http://www.eltec.alpha.pl/
Ceny sam zobaczysz. Niestety w chwili obecnej nie posiadają FM 500, niby jest w ofercie ale fizycznie się skończyły.
A z elektroniką w nich jest tak że jak już zostało odczytane oprogramowanie to nic nie stoi na przeszkodzie w produkcji podróbek, po prostu jest to nowość i dlatego są braki rynkowe ale to się zmieni lada moment i rynek zostanie zasypany tym towarem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

gnembon napisał(a):

Z Alfetkami jest taki problem, że w tej baterii jest coś więcej niż tylko ogniwa. Jest cały ten system InfoLithium i z jego rozgryzieniem firmy trzecie miały długo problem .


W A100 też była bateria z InfoLithium, a zamiennik był od razu... masz do tego jakąś teorię? :smileymrgreen:
;)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

ano mam ;-). Bateria jest inna i inny jest chip w środku, może bardziej pokręcony. Niby dlaczego Kitajce zwlekali z wypuszczeniem zamienników do alfetek i Settecento? Nie w ich interesie

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Sam akumulator jest taki sam jak każdy inny. Jedynym problemem było zastosowanie procka nowej generacji przez sonego i był problem z odczytaniem kodu źródłowego. Gdyby zajęli się tym Rosjanie lub Polacy to rok temu już byś miał podróbę. Musisz wziąć pod uwagę że każdy produkt obojętnie skąd pochodzi musi przejść badania"kliniczne", zostać wdrożony do produkcji i wyjść do dystrybutorów którzy nie zawsze są zainteresowani nowym produktem więc czas od złamania kodu do momentu kupienia przez użytkownika może wynosić nawet rok. I mniej więcej tyle minęło o czasu wypuszczenia A 700. W przypadku akumulatorów w A100 to była stara konstrukcja z przed 10 lat dlatego w zasadzie podróby były wcześniej niż się pojawiła A100, to ten sam co między innymi w Mavicach.