anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta zoom XI AF 100-300 f4,5-5,6

krzyho4
Początkujący

Minolta zoom XI AF 100-300 f4,5-5,6

mam pytanko czy taki obiektyw jak w temacie bedzie wspolpracowal z A200 , troszke sie rozni od zwyklych minoltowskich i jest od dynaxa 3xi ,czy warto go kupic do sporadycznych amtorskich zastosowan

6 ODPOW. 6
Alf300
Początkujący

Tu ci odpowiedziałem viewtopic.php?f=39&t=1276&start=10

krzyho4
Początkujący

ok dzieki , tylko jak bedzie sie ostrzylo manualnie sa jakies problemy (nie widac pierscienia do recznego nastawiania ostrosci )

Alf300
Początkujący

Ale krzyho ja nie napisałem o braku manualnego ostrzenia ... Tylko o zoomie tam jest silniczek za pomocą którego lustrzanki Xi miały możliwość zoomu coś jak w kompakcie nie musisz kręcić pierścieniem na obiektywie tak jak w KIT i innych obiektywach .

Ale jak masz życzenie kręcić to ustawiasz na MZ i normalnie zoom pracuje jak w każdym innym ..

Podsumowując funkcja AZ będzie dostępna tylko w aparatach XI w innych tylko MZ

A co do ostrzenia w 80-200 masz widoczny pierścień ?

krzyho4
Początkujący

ok dzieki jeszcze raz za odpowiedzi , sory za zamieszanie ale dam sobie spokoj z tym szkielkiem,lepiej poczekac na cos normalnego od minolty

Alf300
Początkujący

Chyba raczej tak ... nie jestem specjalistą ale chyba te silniczki od AZ lubiły się czasem popsuć i możliwe że i MZ już przestało działać .

Jak szukasz amatorskiego Tele takiego typowego na spacery po lesie to moja Minolta 100-300 jest bardzo fajna trzeba ją trochę przymknąć i fotki są przyjemne .

krzyho4
Początkujący

dzieki , wlasnie mysle o takiej minolcie 100-300 ale na razie ciezko cos trafic a rozsadne pieniadze