anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

MINOLTA 50/1,7 MD

profile.country.pl_PL.title
spolBED1jlnjd
Początkujący

MINOLTA 50/1,7 MD

Witam mam a300. Chciałbym dokupić sobie stałkę 50 mm z jakimś dobrym światłem, niestety na tą chwilę nie stać mnie na nic porządnego ale wypatrzyłem na allegro MINOLTA 50/1,7 MD. Wiem, że jest to obiektyw manualny ale to mnie nie przeraża. Chciałem się zapytać czy ktoś miał styczność z tym obiektywem i może mi doradzić czy warto to kupić dodam, że cena tego obiektywu to 50-100 zł więc na niego mnie stać :D . Może ktoś wrzuci jakieś zdjęcia.

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
spolBED1jlnjd
Początkujący

Ale to daje możliwość zakupu innych obiektywów, które będą kilka razy tańsze czyli i tak zysk :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

BED napisał(a):

Ale to daje możliwość zakupu innych obiektywów, które będą kilka razy tańsze czyli i tak zysk :)



Że tak zapytam...po co kupiłeś A300? Nie lepiej było kupić jakąś Minoltę MD?

profile.country.pl_PL.title
spolBED1jlnjd
Początkujący

Odpowiedź jest w pierwszym poście. Tak jak napisałem na tą chwilę nie stać mnie na nic porządnego. To szkło chciałem kupić na początek z czasem na pewno zmiana na coś porządnego.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przemyśl to jeszcze, szczególnie czy nie lepiej wejść w szklarnię M42.

profile.country.pl_PL.title
spolBED1jlnjd
Początkujący

Lajam napisał(a):

Przemyśl to jeszcze, szczególnie czy nie lepiej wejść w szklarnię M42.



W sensie kupienie obiektywów obiektywów czy całej lustrzanki z tym gwintem??

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

BED napisał(a):

Lajam napisał(a):

Przemyśl to jeszcze, szczególnie czy nie lepiej wejść w szklarnię M42.



W sensie kupienie obiektywów obiektywów czy całej lustrzanki z tym gwintem??


Przeciez masz już aparat...przejściówka na M42 kosztuje jednak mniej niż na MD, chyba że kupisz taką, która oferuje potwierdzenie ostrości.

Obiektywy na M42 są moim zdaniem ciekawsza alternatywą niż MD. Przede wszystkim jest w czym wybierać.

profile.country.de_DE.title
Sztywny
Początkujący

Lajam ale np. Rokkor 135/2,8 na przejściówce MD do bodajże KM D7D bardzo dobry efekt daje a przejściówki do MD-AF widziałem za 120 zł

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Sztywny napisał(a):

Lajam ale np. Rokkor 135/2,8 na przejściówce MD do bodajże KM D7D bardzo dobry efekt daje a przejściówki do MD-AF widziałem za 120 zł


Czy Rokkor 135/2,8 był produkowany z bagnetem Minolty MD?? Czy raczej z gwintem M42?

------------------------------
fotoamator
profile.country.de_DE.title
Sztywny
Początkujący

md przynajmniej się spotykam z takim na allegro itp.

profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

IHMO lepiej kupić coś na M42 - poczytaj sobie tutaj o Heliosie 44, może to nie 1,7 ale i tak jest nieźle. Dodatkowo będziesz miał możliwość podpięcia dziesiątek szkieł pod M-42, w tym kilku świetnych tele :) Popatrz zresztą na allego - aktualnie jest bez porównania więcej obiektywów na M42 niż na MD :)

:slight_smile: