anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vista 64bit na FZ i FW

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Vista 64bit na FZ i FW

Cześć,

Używa ktoś może 64bitowej Visty na Vaio FW albo FZ? Nie ma żadnych problemów z kompatybilnością sterowników?
Posiadam FZ i chcę przesiąść się na 4GB RAM, znajomy planuje kupić FW i też chce od razu mieć te pełne 4GB.

Pozdrawiam
Łukasz

14 ODPOW. 14
Marek-MvX
Początkujący

dziwi mnie że na sony seria FW nie jest instalowana vista 64BIT skoro procesory właśnie w nich montowane są 64bitowe

specjalnie sprawdzałem w nowym laptopie szefa VAIO FW11E jaką sony instaluje vistę i wyszło że 32bit

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

No właśnie też mnie to dziwi, więc podejrzewam niekompatybilność jakiegoś sterownika. Albo zbiorcza licencja (jakie dostają fabryki) jest droższa, choć w ten wariant akurat wątpię z racji dużych kwot jakie płacą dla M$.

loskamillos
Początkujący

Witam,

Ja mam zainstalowaną 64-bitową Vistę. Największy problem to sterowniki. Mi brakuje tych od kamerki i touchpada... Poza tym wszystkie są udostępnione przez Sony, choć podkreślają, że sterowniki te mogą wpłynąć na niestabilną pracę systemu. Poza tym, 4GB widzialne i muszę Wam powiedzieć, że różnica miedzy wersją 32-bitową jest zauważalna.

http://www.vaio-link.com/os/vista/64bit/ <-- tu są owe sterowniki :slight_smile:

Pozdrawiam,
loskamillos

BTW. Czy ktoś wie co się stanie z moim komputerem jeśli przywrócę go z Recovery Disk'u? Tzn. mam na komputerze dwie partycje i boję się, że jak przywrócę z tej płytki system to wszystko wróci do stanu początkowego, przy okazji kasując wszystkie dane z drugiej partycji...

BaGRoS
Początkujący

Jeśli ktoś zrobi listę działających sterowników dla VGN-FW21Z dla Vista 64bity to mogę na swoim serwerze je umieścić w jednym miejscu aby łatwo się zaciągało.

Może ktoś napisze co działa bez problemowo. Pewnie ATI działa, najważniejsze czy na oryginalnych sterach działa od razu WiFi?

profile.country.pl_PL.title
manick80
Początkujący

A ja mam pytanie skąd można pobrać Vistę 64 bit? Chciałbym na swoim Vaio FZ 21 Z zainstalować właśnie 64 bitową wersję ale na partycji recovery mam wersję 32 bitową.

alepasztet
Początkujący

Witam,

Ja wlasnie mam Viste 64-bit na FZ31Z i wszystko dziala, jedynie sterowniki touchpada mam dellowskie (choc mam na dysku oryg. dla sony ale ich nie probowalem). Brakuje mi tylko Music Box, bo nie mozna znikad sciagnac. 😞

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Cześć,

Kamerka też Ci działa?

Pozdrawiam,
Łukasz.

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Witam serdecznie,
używam szczęśliwie i bez problemów Vistę 64-bitową na komputerze FW31ZJ. Wszystko działa, łącznie z kamerą i touchpad-em. Dodatkowo dostępne dla systemu są 4GB pamięci operacyjnej.
Być może znaczenie ma fakt, że system 64-bitowy zainstalowany był fabrycznie.

Wiaterek
Początkujący

Też używam Vistę 64bit instalowaną fabrycznie (FW31ZJ). Jednak od kilku tygodni nie mogę korzystać z hibernacji -wyrzuca BSOD. W odczytu dump wynika, że to jakiś sterownik... (0x00000044, multiple irp request....coś tam)... podejrzewam kartę WiFi. Na stronie Intela są nowsze stery do WiFi niż nasze (z kwietnia), jednak Intel zaleca właścicielom lapów instalowanie sterowników ze strony producenta laptopa. A Sony żadnego uaktualnienia w kwestii WiFi nie udostępnia jak dotąd...

Stąd moje pytanie do Groovemaker -czy Ty możesz bez problemu hibernować swojego FW31ZJ na standardowych sterach od Sony?

Dla mnie hibernacja to podstawa i bardzo mi doskwiera ten problem 😞