anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

vgn-fz31m fail matrycy

Larsu
Początkujący

vgn-fz31m fail matrycy

Witam jakis czas temu kupilem laptopa jak w temacie, dlugo zastanawialem sie nad zakupem dobrego lapsa glownie ze wzgledu na rodzaj i mozliwosci ekranu. Jestem grafikiem wiec wyboru dokonywalem glownie pod tym wzgledem. Nie ukrywam ze matryca vaio na tle calej testowanej reszty wypadla najlepiej, w sumie najwiecej tez kosztowala wiec cos za cos. Kilka dni temu na srodku ekranu pojawila sie plama wygladajaca jak tlusta, przyciemnienie. Czy ktos z Was spotkal sie kiedys z takim przypadkiem? Ekran jest dla mnie najwazniejsza czescia komputera i jestem bardzo zawidziony. Matryce maja rok gwarancji? Jesli tak to czuje sie oszukany. Przy laptopie w tej cenie taka akcja to zenada. Mozecie udzielic jakiejsik informacji? Pozdro

7 ODPOW. 7
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Cześć,

Od serii FZ21x w górę Sony udziela 2 lata gwarancji, więc Ty też powinieneś mieć :slight_smile:
Skontaktuj się z Vaio Link na 0 801 382 462 w celu potwierdzenia i zgłoś usterkę.

Zrób zdjęcia tej plamy i wstaw tutaj proszę, zobaczymy, czy kwalifikuje się to na naprawę gwarancyjną, bo mój FZ21Z miał podobną usterkę i nie naprawili, ale to było z mojej winy - za mocno rąbałem klapą :laughing:

Pozdrawiam,
Łukasz.

Larsu
Początkujący

http://laryson.anv.pl/fail.jpg

Slabo troche to widac na zdjeciu bo plana sama w sobie jest malo widoczna. Ogolnie sa nawet dwie plany w 2 miejsacach zaznczylem obie, te dwa punkty wyzej to dwie jaskrawe kropki ktore pojawily sie dokladnie tego samego dnia co plany. Dodam tylko ze na tego laptopa nigdy sie nic nie wylalo, nie byl traktowany tez jak laptop ziobry. Normalnie uzywany laptop. Ktos z Was spotkal cos takiego???

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Zgłaszaj śmiało na VAIO Link, powinni przyjąć reklamacje i wymienić matryce.

Larsu
Początkujący

A wiesz moze jak doladnie wyglada a procdura? ile to trwa i jak to wyglada? :slight_smile:

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Cześć,

Generalnie to pracownicy VAIO Link poprowadzą Cię za tę procedurę za rączkę. Dostaniesz lotniczą przesyłkę z Belgii - puste pudełko, zapakujesz w nie laptopa, nakleisz na nie etykiety, które były w pudełku, odeślesz i czekasz na powrót z serwisu. Przy dobrych wiatrach całość zajmie 3-4 dni robocze. Jeśli naprawę zgłosisz jutro rano to w czwartek jest u Ciebie kurier z pudełkiem. Jeśli odeślesz laptopa od razu - poproś kuriera, żeby zaczekał - zapakuj laptopa przy nim to myślę, że w granicach poniedziałku - wtorku laptop powinien być z powrotem. Oczywiście pod warunkiem dostępności części - FZtka wyszła już z produkcji i naprawa może (choć nie musi) trochę dłużej potrwać.

Pozdrawiam,
Łukasz.

Larsu
Początkujący

Jest spory FAIL :slight_smile: Pracownik vaio link powiedzial mi ze gwarancja byla na rok i ze za naprawe musze zaplacic. Dzis napisze maila gdzies dalej i jezeli rzeczywiscie tak bedzie to opisze to zjawisko tam gdzie tylkomo mozna. Nie byl to komp kupiony w media markcie za 1999zl tyko za ponad 5000 i jestem z tego powodu bardzo powaznie zawiedziony. Gwarancja trwala rok a matryca sie popsula po 13 miesiacach.. Jeszcze raz dzieki za chec pomocy. Pozdrawiam

Larsu
Początkujący

No trudno nic nie zdzialalem :wink: Do tej pory bralem zawsze sony.. Mam dwa lapsy vaio (ten kolejny tez sie pewnie zrypie za kilka dni bo to ta sama seria, cyfrowke, bravie (o ktora tez sie boje), dwa playery mp3, wczesniej mialem discmana cd-atrack za gruba kase i czuje sie zawiedziony. Stalego klienta z buta :wink: Trudno zmienie firme, sytuacje opisze postawie na domenie i dam innym do poczytania co by nie liczyli ze ktos sie z nimi bedzie liczyl :wink: dla sony najwazniejsze jest wsyztko co przed oddaniem kasy.. pozniej to juz klient staje sie trutniem.. W tym przypadku uwazam ze kupil bym pewnie jeszcze kilka sprzetow a tak nie kupie i wierze ze wielu ludzi przed zakupem przemysli sprawe i tez zdecyduje sie na inna moze powazniejsza firme ktora moze bedzie na lepszym poziomie rowniez po zakupie sprzetu. Z szacunkiem i pozdrowieniami Marcin

Ok then, I didn't win this one. Until now, I always went for Sony.. I have two Vaio laptops (the other one will surely break down in a couple of days, because it's the same model as the first one), a digital camera, Bravia (that I'm also afraid for), two mp3 players, earlier I had a discman cd-atrack for loads of money and I feel disappointed. They treat a long-standing customer like crap. Fair enough, I'll change a vendor. I'll describe the whole situation on a domain and I'll share it with others, So that they wouldn't think that someone will respect them. For Sony the most important thing is money. After a purchase the client becomes unwanted. In other case I'd buy a couple more things from them, but now i won't and i believe that lots of people will think their decision through before buying and will go for a more serious company, that will be of a better quality after a purchase. With respect, Marcin