anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VGN-FZ21M - problemy z baterią

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

VGN-FZ21M - problemy z baterią

Jeżeli chodzi o czas pracy baterii, to rzeczywiście, przy pełnym naładowaniu i aktywnym profilu "Oszczędzanie energii" wskazywany czas pracy wynosi niewiele ponad 2 h. Pamiętać trzeba o tym, że procesor zawsze pracuje i mimo braku obciążenia go zadaniami, energia i tak będzie pobierana. Można spróbować skrócić czas, po którym dysk twardy będzie się wyłączał oraz zmniejszyć jasność podświetlenia ekranu.
Rozładowywanie nieużywanej baterii jest zjawiskiem normalnym, nie wiem tylko, czy takie temp jest prawidłowe. U siebie tego nie sprawdzałem. Natomiast przy baterii naładowanej na 100% po włączeniu laptopa i uruchomieniu systemu zostaje mi 95% :slight_smile:

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
lecbancz
Nowicjusz

Mam VGN-FZ11Z od kilku miesięcy i mam identycznie to samo.

nas2kany
Początkujący

u mnie jest to samo w dodatku po ostatniej aktualicaji ale nie wiem jakich sterownikow bo siostra wtedy korzystala z komputera bateria przestala migac po spadku ponizej 85%.... nieraz komputer pokazuje ze ma 6% a dioda nie miga.Moze mi ktos powiedziec skad sciagnac aktualny badz starszy (bo nie wiem jaki mam) sterownik vaio power managment ? bylbym bardzo wdzieczny.... prosilbym o odpowiedz na e-mail nas2kany@gmail.com .... pewnie zapomne wejsc na to forum 🙂 zgory dzieki i pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

No to chyba coś niefajnie jest z tymi bateriami w Vaio. Ostatnio używałem laptopa HP i na baterii wycągał ponad 3h. A tu taka przykra niespodzianka. Nie wiem czy zgłaszać do serwisu, bo jak mówicie, że te modele tak mają, to pewnie i w serwisie nic nie poradzą. Proszę o informacje, czy komuś Vaio pracuje na baterii dłużej niż 2h.


Po naładowaniu baterii do końca, ustawieniu profilu Oszczędzanie energii oraz maksymalnym przyciemnieniu lamy podświetlającej matrycę (co może czasem przeszkadzać, że względu na mały kontrast i brak możliwości odczytania tego, co jest napisane na ekranie), VAIO pokazuje, że czas pracy to około 2:50 - 3 h. Za chwilę mam trochę pracy, więc zobaczę, na ile te wskazania pokrywają się z rzeczywistością.
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Jak obiecałem, tak zrobiłem, przeprowadziłem amatorski test wytrzymałości baterii w Vaio VGN - FZ21M :slight_smile:
Oto warunki testu:
-laptop FZ21M;
-bateria naładowana na 100% - komputer włączony z zewnętrznym zasilaniem, po naładowaniu na 100% zasilanie odłączone;
-plan zasilania : Oszczędzanie energii;
-czas, po którym wyłącza się dysk twardy - 2min.
-jasność ekranu ustawiona na minimum;
-brak podłączenia do sieci;
Praca polegała głównie na czytaniu dokumentów na ekranie oraz kilkukrotnymi większymi operacjami na plikach.
Przy pierwszym włączeniu pracowałem na komputerze 2h 27min, po czym komputer musiałem wyłączyć. Przy wyłączaniu stan baterii określony był na 19% i zostało 34min pracy.
Po 8,5h włączyłem ponownie komputer, bateria po załadowaniu systemu wskazywała 15%. Do momentu automatycznego wyłączenia się komputera (zostaje chyba 5% baterii) pracowałem 20 minut.
W sumie czas pracy wynosił 2h 47min. Sądzę, że bez wyłączania komputera dałoby się bez problemów przekroczyć 3h pracy.
Napiszcie, jakie są Wasze spostrzeżenia.
Pozdrawiam

wscridah
Początkujący

Może wina leży w złym baterii sformatowaniu o ile coś takiego powinno się czynić przy bateriach dostarczanych do laptopów? Posiadam VGN-FS415S i przez pierwszy rok użytkowania (nie mam włączonych opcji hibernacji, oszczędzania energii itp.) żywotność baterii wahała się w granicach godziny trzydzistu - godziny czterdziestu minut (śmiało oglądałem dwa odcinki seriale Prison Break i jeszcze starczyło trochę czasu na odbiór poczty, przeczytanie + odpisanie). A teraz - po naładowaniu baterii do pełna siedzę góra 30 minut i trzeba z powrotem karmić maleństwo. Ciekawe jest jeszcze to, że po mniej więcej 30. minutach ładowania lampka sygnalizująca dokarmianie przestaje migać :]

odmi
Początkujący

bateria to chyba jedna z najwiekszych vad FZ21M, jako druga wskazal bym dosc sporych rozmiarów zasialacz - tragedia!, ktory mimo swych rozmiarow wcale tak szybko komputera nie laduje



mialem HP 6910p bateria na trybie zrownowazonym, korzystanie z BT i WIFI na przemian + program ksiegowy - wytrzymywala okolo 3-4h pracy, praktycznie nie musialem sie obawiac o prace spogladajac na poziom miernika bateri, po przesiadce na sony, niestety ale zostalo mi nerwowe spogladanie na ekran porazka

no i dopasowanie bateri, co to jest jakis acer czy cos ze bateria tak musi latac?

Wiaterek
Początkujący

Mam VGN-FZ11Z od kilku miesięcy i mam identycznie to samo.


Jeśli chodzi o vaio FZxxZ to tutaj przypuszczalnie te podwójne lampy mają wpływ na pracę na baterii... :thinking:

michal65
Początkujący

Mój vgn-fe31b ma ten sam problem, przy intensywnym użytkowaniu, nawet oszczędzając energię, da się na nim pracować max koło 2 godzin. Nie wspominając już o tym, że samo uruchomienie komputera pochłania około 1/10 energii z baterii :tongue:

NetHolik
Początkujący

jeśli chcecie przedłużyć czas pracy na bateriach to ustawiajcie, ekran na grubo mniej niż 50%.
kiedy pracuję na baterii ekran mam ustawiony na około 30%. w jasnych pomieszczeniach przy tym poziomie jeszcze coś widać. polecam też ustawić stand by na 5'. tracimy tylko 3'' na przywrócenie laptopa do życia, a oszczędzamy sporo energii konsumowanej w większości przez ekran i procesor. fajną rzeczą jest to, że vista pracując na baterii używa dysku twardego tak rzadko jak się tylko to możliwe.

mój średni czas pracy na baterii waha się w przedziale 1h40' do 2h.
jestem troszkę zawiedziony. liczyłem, że uda mi się wyciągnąć 3h.
a, i co do zasilacza - rzeczywiście, za duży jest.

co do samej baterii to mam problem.
laptopa używam intensywnie codziennie. pracuje praktycznie rzecz biorąc 12h na dobę.
po blisko 3. m-cach widzę, że bateria ładuje się do 98%.
macie ten sam problem? wie ktoś co z tym zrobić?