anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

vaio vpcy21s1e- bateria miała trzymać 9 godzin trzyma 3?

profile.country.pl_PL.title
superdidi007
Początkujący

vaio vpcy21s1e- bateria miała trzymać 9 godzin trzyma 3?

Specjalnie kupiłam tego kompa, mobilnego 13,3 cala, wszedzie piszą ze bateria ma trzymac 9 godzin. OK niech nawet trzyma 6, 5 ale tu mam normalnie 3 godziny. CO jest kurcze... ?!

co moge zrobić ?

a moze cos zle robie ?

pomocy- jak trzymają wasze vaio vpcY21s1e ?

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
warjan
Nowicjusz

Do czego wykorzystujesz laptopa? Jaka jest jasność ekranu? 9 godzin to pewnie trzyma jak się nic nie robi na nim, Wifi wyłączone i przyciemniony ekran. Wg http://www.notebookcheck.net/Review-Sony-Vaio-VPC-Y21S1E-Subnotebook.33749.0.html, Y21 powinien wytrzymać ok. 6 godz. podczas surfowania.

profile.country.pl_PL.title
superdidi007
Początkujący

Warjan,

pół na pół- internet, ale przegladanie stron, nie sciagam nic itd, bez youtube, i word office. to tyle, ah, na wifi.

przyciemnilam ekran do polowy i mam 4,5 godziny pracy na baterii. Myslalam ze bedzie lepiej.

Pogodzic sie z tym czy mam cos nie tak ? :slight_frown:

profile.country.pl_PL.title
warjan
Nowicjusz

Z tego co widzę w zlinkowanym wcześniej artykule, to brakuje jeszcze 1,5 godziny. 3 godziny to on powinien trzymać pod obciążeniem. Możliwe, że jakiś program obciąża komputer. Ctrl+Shift+Esc uruchomi menadżera zadań. W zakładce "Procesy" jest tabela z uruchomionymi programami. Trzeba kliknąć dwa razy na nagłówek kolumny "Procesor CPU", żeby uporządkować ją malejąco. Na górze pokażą się programy, które najbardziej obciążają komputer, tym samym konsumując najwięcej energii. Sprawdzaj co jakiś czas, jakie programy pokazują się z wysokimi wartościami w tej kolumnie.

Możesz też wsłuchiwać się w wentylatory, jak zaczynają hałasować, a Ty nie oglądasz akurat filmu na internecie, to znaczy, że warto rzucić okiem do menadżera zadań.

Jak długo masz tego Vaio? Zauważyłem, że program odpowiedzialny za analizę treści multimedialnych włącza się, również podczas pracy na baterii, pomimo ustawienia, żeby tego nie robił. On na pewno w dużym stopniu obciąża komputer.

Zazdroszczę nawet tych 4,5 godziny i okrągłych zawiasów. Mój EB trzyma ledwie 2,5 godziny. Sony powinno się wstydzić za rozmiar baterii w serii E.