anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem odnośnie ładowania

myslu
Początkujący

Problem odnośnie ładowania

Witam,
mam pytanie odnośnie procesu ładowania. Mam vaio VGN-FW31J z systemem vista. Podczas procesu ładowania laptop ładuje sie do 80% po czym proces ładowania staje z komunikatem Pozostało: 80% (podłączony, nie ładuje). Czy wie może ktoś gdzie można zmienić te ustawienia, bo ja nie mogę sie do nich dokopać. z góry dzięki

6 ODPOW. 6
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Cześć,

Ile miesięcy ma laptop?

Pzdr,
Łukasz

gigaman
Początkujący

stan taki jest powodowany przez ustawienie przedluzania zycia baterii w "vaio control center". nie ladujac baterii do konca, mozna przedluzyc jej zywotnosc (co przy cenie prawie 700zl za baterie do tego modelu wydaje sie byc wrecz wskazane). jesli chcesz mozesz wylaczy to wlasnie w "vaio control center" (znajdziesz w menu start)

myslu
Początkujący

laptop ma niecały miesiąc.
Dzięki gigaman za wskazówkę, może racja nie będe nic zmieniał niech bateria podziała dłużej przy tej cenie za nową. pozdrawiam i dzięki

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Ej nie, nie powinno do 80% obcinać...

profile.country.pl_PL.title
Carrie_Rooster
Nowicjusz

U mnie stanęło na 99 %, cały czas jest komunikat: "Pozostało: 99 % (podłączony, ładuje). Co zrobić, żeby było 100 %?

profile.country.pl_PL.title
warjan
Nowicjusz

Nie wiem ldaczego, laptop przestaje ładować baterię na 99%, ale zdecydowanie odradzam ładowanie do 100%, ponieważ w ten sposób wydatnie skraca się jej żywotność. Można włączyć funkcję ochrony baterii w Vaio Control Center (wystarczy wyszukać control center w menu Windows i potem poszukać opcji zarządzani baterią). Jeżeli używamy laptopa w domu i nie potrzebujemy odłączać go od gniazdka, najlepszym rozwiązaniem będzie naładowanie baterii do ok. 40%, wyjęcie jej i umieszczenie w chłodnym, ciemny miejscu. Informacje uzyskałem ze strony http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries