anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tuning Vaio ;-)

nas2kany
Początkujący

Tuning Vaio ;-)

zakladam ten watek z czystej ciekawosci, chciałbym byście podzielili sie jakimis wiadomosciami z autopsji na temat wymiany czesci w vaio 😉
- czy laptopy Sony wspolpracuja z innymi pamieciami ram niz dedykowane przez producenta?
- czy mozna tam wsadzic 800mhz lub szybsze?
- jakie komponenty mozna wymienic w przyszlosci w laptopie na lepsze, a ktorych nie sa sie wcale?
- czy mozna zainstalowac wydajniejsze (choc glosniejsze) chlodzenie ?
- itd 😉

Jak ktos grzebal w tym "cacku" niech cos skrobnie 😉

PS - da sie sciagnac jakeis uaktualnienie BIOSU w ktorym mozna pogrzebac ?

9 ODPOW. 9
odmi
Początkujący

zakladam ten watek z czystej ciekawosci, chciałbym byście podzielili sie jakimis wiadomosciami z autopsji na temat wymiany czesci w vaio 😉
- czy laptopy Sony wspolpracuja z innymi pamieciami ram niz dedykowane przez producenta?
- czy mozna tam wsadzic 800mhz lub szybsze?
- jakie komponenty mozna wymienic w przyszlosci w laptopie na lepsze, a ktorych nie sa sie wcale?
- czy mozna zainstalowac wydajniejsze (choc glosniejsze) chlodzenie ?
- itd 😉

Jak ktos grzebal w tym "cacku" niech cos skrobnie 😉

PS - da sie sciagnac jakeis uaktualnienie BIOSU w ktorym mozna pogrzebac ?



ja w swoim wynalazku zmienilem ram:
1x1gb kingston 667
1x2gb kingston 667

oraz dysk na seagate sata2 300 16mb 200gb


co ciekawe grzalka pod nadgarstkiem jest mniejsza

nas2kany
Początkujący

i co bez problemu hula na tych kosciach? czy byly jakies problemy ?;-)

odmi
Początkujący

o dziwo wszystko dziala

polecam wymiane dysku na 7400 wtedy notebook dostaje skrzydel

nas2kany
Początkujący

witam po dluzszej pzrerwie, o dziwo nie mialem wiekszych problemow z komputerem i nie wlazilem na forum.
Mam pytanie, jest jakas mozliwosc aktualizacji biosa aby mozna bylo ingerowac w jego ustawienia?
Chcialbym sie takze dowiedziec cos blizej o rozbudowie komputera,a mianowicie:
-czy do fz21m mozna tylko wkladac ram 667mhz czy wiekszy i do jakiej czestotliwosci i max wielkosci pamieci mozna go rozbudowac - chodzi mi po glowie 4gb.
-jak bym chcial wyminic dysk na nowszy - wiekszy - to czy moglbym partition magic skopiowac ta cala ukrya partycje i dzialaloby mi recover itd?
-jak jest z bateriami do vaio,mozna dostac baterie o wiekszej pojemnosci do modelu fz21m ?
z gory dziekuje i zapraszam do udzialu w dyskusji 😉

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

czy do fz21m mozna tylko wkladac ram 667mhz czy wiekszy i do jakiej czestotliwosci i max wielkosci pamieci mozna go rozbudowac - chodzi mi po glowie 4gb.

Włożyć się da, ale laptop i tak będzie widział 667 MHz. 4GB RAM do FZ21M włożyć możesz, jednak musisz pamiętać o tym, żeby zainstalować 64 bitową Vistę, żeby w pełni móc korzystać z 4GB. Taki urok Visty :laughing: I tu moje pytanie: czy wszystkie sterowniki działają na Viście x64? Próbował ktoś?

jak bym chcial wyminic dysk na nowszy - wiekszy - to czy moglbym partition magic skopiowac ta cala ukrya partycje i dzialaloby mi recover itd?

Dobre pytanie, ja bym chciał np zrobić obraz partycji recovery i w razie jakiegoś nagłego formata sobie móc go przywrócić. Podłączam się do pytania.

jak jest z bateriami do vaio,mozna dostac baterie o wiekszej pojemnosci do modelu fz21m ?


Baterię o rozszerzonej pojemności możesz dostać w Centrum Sony, albo Vobisie. Jednak nie polecam Ci kupować jej w Polsce z racji na cenę wziętą z kosmosu. W UK dostaniesz ją 500 zł taniej. Musisz też liczyć się z tym, że większa bateria wystaje trochę z notebooka.

Pozdrawiam.

odmi
Początkujący

ad1. sterowniki działają, jednak niektóre w trybie 32bit


ad2. nie wiem po co bawić się w kopiowanie partycji recovery? no chyba ze nie zrobiliscie plyt dvd? jeżeli macie płyty to możecie wymieniać dysk do woli, po zrobieniu recovery z płyt dvd wszystko wraca do OutOfBox i na nowym dysku pojawi się partycja recovery

ad3. cena baterii w Polsce to jakaś kpina


co do tuningu - ja w swoim fz21m i fz31m rozbudowałem ram do 3gb oraz wymieniłem dyski na 7200rpm z 16mb cache - instalowanie 4gb ramu nie ma sensu, nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy czy to w systemie czy w aplikacjach graficznych. Po wymianie dysku zamiast instalować system z recovery polecam zainstalować sobie system samemu tylko z niezbędnymi sterownikami - duża różnica w działaniu.

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

ad2. nie wiem po co bawić się w kopiowanie partycji recovery? no chyba ze nie zrobiliscie plyt dvd? jeżeli macie płyty to możecie wymieniać dysk do woli, po zrobieniu recovery z płyt dvd wszystko wraca do OutOfBox i na nowym dysku pojawi się partycja recovery

Ja tam wolę partycje recovery niż płytki - zawsze można zrobić przywracanie systemu do wczoraj a nie stanu z trialowymi Officami itp. A płytek recovery nie zrobiłem z prostej przyczyny - program mi nie działa, wywala mi błąd przy wyborze nagrania płytek a jak już sie udaje to zawiesza przy 1% nagrywania.

odmi
Początkujący

dlatego dobrym nawykiem dla osób które znają się mniej, nie znają wcale lub nie mają ochoty się znać, kazać zrobić sobie recovery w sklepie przy zakupie notebooka (obojętnie jakiej marki), wtedy wiadomo czy wszystko jest sprawę dotyczy to zarówno błędów programowych jak i sprzętowych - w przypadku jednych i drugich recovery nie zostanie utworzone lub poprawnie zweryfikowane

nas2kany
Początkujący

Mnie sie udało po jakimś czasie zrobić te dyski.
Trzeba zainstalować łatkę na program recovery i wszystko śmiga bez zarzutów 😉

Odmi: przez instalację systemu samemu masz na myśli nabycie kolenej visty z licencją ?Wiesz może jak z tej partycji recovery wyciagnąć niektóre programy ?

Pozdrawiam.