anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Vaio VGN-NW21MF i obraz po VGA

nikvist
Początkujący

Sony Vaio VGN-NW21MF i obraz po VGA

Dokładnie tydzień temu zakupiłem laptopa Sony Vaio model VGN-NW21MF. Podłączyłem do niego 22'' monitor BenQ po VGA i przed moimi oczami okazał się obraz rozmyty i niewyraźny. Pomyślałem, że coś z monitorem jest nie tak i podłączyłem drugi, ale obraz dalej był niewyraźny. Dla pewności podłączyłem jeszcze telewizor i ciągle to samo. Przeinstalowanie Windowsa (7), kalibracja, ustawienia Cleartype - nic nie pomogło. Dodam, że ten sam monitor podłączony pod MacBooka lub PC'ta (też z Windowsem 7) wyświetla poprawny obraz. Zgłosiłem usterkę do serwisu Vaio i dowiedziałem się, że:

Szanowny Panie xxx, 
 
W nawiazaniu do zgloszonej usterki, otrzymalem odpowiedz z naszego centrum technicznego, ze widoczne male smugi i rozmywanie sie liter na ekranie zewnetrznym jest wedle specyfikacji sprzetu.

Czy inni użytkownicy tego modelu spotkali się z taką samą "specyfikacją sprzętu"?

Dla lepszego zrozumienia problemu dołączam zdjęcia. Pierwsze to zdjęcie matrycy laptopa, drugie - monitor podłączony przez VGA.



4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
poktor
Początkujący

dokładnie mam ten sam problem podłączyłem laptopa do 22' monitora i obraz jest rozmyty nie pomaga żadna konfiguracja, wgrałem sterowniki do monitora nie było żadnej poprawy. obraz nieostry jak u kolegi wyżej

profile.country.pl_PL.title
manick80
Początkujący

Niestety w moim fz21z i geforce 8600m gs mam taki sam efekt. Spróbuj przestawić częstotliwość odświeżania, może u Ciebie to coś da. Nie ukrywam, że trochę się rozczarowałem tym rozmywaniem.

nikvist
Początkujący

Przetestowałem już wszystko co się da. Jedyne wyjście to kupić monitor z HDMI.

incredible666
Początkujący

witam,

mam ten sam problem. z tym ze z monitorem nec lcd22wv, na moim starym piecioletnim hp obraz jest jak brzytwa. a na vaio fw11e nie da sie pracowac.
wychodzi na to ze to sony wypuscilo bubla i nie chce sie do tego przyznac.
kupujac vaio mialem nadzieje ze kupuje sprzet wysokiej jakosci, a tu okazuje sie ze jest gorzej niz na acerach 😕
nie mam zamiaru kupowac nowego monitora bo taka jest fanaberia sony. chce pracowac na swoim necu, bo to nie jest jakas fanaberia ze chce drugi monitor. poprostu specyfika mojej pracy wymaga duzej powierzchni wyswietlania (cad) a jak narazie jestem uziemiony.
ktos cos walczyl z sony w tej sprawie ?