anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Vaio vgn-fz11z problem z blue-ray

maciej73
Początkujący

Sony Vaio vgn-fz11z problem z blue-ray

Witam. Jestem posiadaczem sony vaio vgn-fz11z. Własnie kupiłem mój 1 film na blue-ray spiderman 3 i.... napęd nie widzi tej płyty. Załamka. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o radę.

5 ODPOW. 5
rutrix
Początkujący

Hej,

mam vaio vgn-fz21m i mam dokładnie to samo. Dziś dostałem płytke i lipa, nic sie nie dzieje.

Arturo

digitka
Początkujący

Hej, 

mam vaio vgn-fz21m i mam dokładnie to samo. Dziś dostałem płytke i lipa, nic sie nie dzieje.

Arturo


To, że nic się nie dzieje nie oznacza, że napęd nie widzi płyty. Proszę najpierw sprawdzić czy po włożeniu płyty blu-ray widzimy zawartość płyty (PPM i opcja "eksploruj")jeżeli tak, winny jest program WinDVD for BD. Należy pobrać i zainstalować aktualizację. W przeciwnym wypadku rzeczywiście problem może leżeć po stronie wadliwej płyty lub złego napędu.

Pozdrawiam
Witek

maciej73
Początkujący

Niestety, opcja eksploruj nic nie daje, komunikat że nie ma płyty tylko się pojawia.. W zarzadzaniu komputerem w opcji magazyn też jej nie widać. Raz nawet wyskoczył mi komunikat po włożeniu płyty czy ją sformatować, tak jakby była pusta... 😞

Boulas
Początkujący

Witam,


Do odtwarzania plyt Bluray przeznaczony jest program WinDVD BD.

Mozna go znalezc w menu start.

Jezeli chodzi o Spiderman 3, ten knkretny film wydany zostal w formacie Bluray-J (wersja z menu napisanym w jezyku Java ).
Aby uruchomic go nalezy sciagnac i zainstalowac aktualizacje do Intervideo WinDVD BD, mozna ja znlazezc pod ponizszym linkiem.

http://support.vaio.sony.co.uk/downloads/updates/updates.asp?site=voe_en_GB_cons&c=0&s=VGN-FZ&m=2805


Pozdrawiam

maciej73
Początkujący

Witam. Problem rozwiązany. Uszkodzony był napęd blue-ray. Po naprawie wszystko działa. Chciałbym przy okazji pochwalić serwis sony. Naprawa trwała niecały tydzień włącznie z odebraniem i dostarczeniem laptopa( a naprawa wykonywana w niemczech). Brawo.