anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Vaio VGN-FW11E i windows 7 64bit

profile.country.pl_PL.title
Pawel_1007
Początkujący

Sony Vaio VGN-FW11E i windows 7 64bit

Witam! Jestem posiadaczem owego laptopa i planuję zmienić system na win 7 64 bit. Czy ktoś już to robił w tym modelu? Czy w związku z brakiem sterowników(przynajmniej ja nie mogę znaleść) będzie to działało ze sterami od visty 32 bit? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Tagi (4)
6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
michal3411
Początkujący

Pozostaw partycję Recovery 15 GB , oraz 100 mb informacji systemowych ,

a system postaw na ostaniej partycji .

Dzięki temu zawsze powrócisz do ustawień fabrycznych ,  dlaczego - dowiesz się później .

Więcej informacji znajdziesz tutaj  .

http://www.sony.pl/discussions/message/393441#393441

Sterowniki o które prosisz WIN 7 ( sterowniki i aktualizacje ) :

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/updates/index.aspx?l=pl_PL&m=VGN-FW11E

Jak coś nie wiesz to pytaj .

profile.country.pl_PL.title
Pawel_1007
Początkujący

na ostatniej w jakim sensie? No to zrozumiałe, żeby zostawić partycje recovery ale to nowego windowsa radzisz postawić na drugiej partycji? Tak żeby mieć zainstalowane dwa?

No i kwestia sterowników...Początkowo chciałem skorzystać z darmowego przejścia na windows 7 gdyż zakupiłem mojego lapka po 26 czerwca 2009, jednak mojego modelu nie ma w spisie kfalifikujących się do tej operacji...Jednak specjalnie mnie to nie zmartwiło gdyż i tak mógłbym dokonać aktualizacji do wersji 32 bitowej a mi zależy na 64, a że mam dostep do oryginału i to za darmo z uczelni to wstyd było by nie skorzystać :slight_smile:

Odnośnie sterowników które mi wysłałeś-też je znalazłem wcześniej i w związku z tym było moje pytanie: po pierwsze są do visty a po drugie(tylko oprogramowanie sony jest w wersji 64 bity(a to mnie akurat śrenio interesuje) no i audio, sterowniki do grafiki, sieci są 32 BITOWE!) i z tym mam obawy: zmienie system tylko wtedy gdy będe pewny że wszystko będzie działać

profile.country.pl_PL.title
Pawel_1007
Początkujący

no i jeszcze jedno pytanko: pod Twoim linkiem jest tylko kilka sterowników, tymczasem pod tym: http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/preinstalled/index.aspx?l=pl_PL&m=VGN-FW11E jest ich dużo więcej więc domyślam się, że je wszytskie trzeba by zainstalować? (niestety wszystko 32 bity...)

profile.country.pl_PL.title
michal3411
Początkujący

" no i jeszcze jedno pytanko: pod Twoim linkiem jest tylko kilka sterowników, tymczasem pod tym: http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/preinstalled/index.aspx?l=pl_PL&m=VGN-FW11E jest ich dużo więcej więc domyślam się, że je wszytskie trzeba by zainstalować? (niestety wszystko 32 bity...) "

To jest ta sama strona tylko inna zakładka .

" windowsa radzisz postawić na drugiej partycji? Tak żeby mieć zainstalowane dwa? "
Radziłem zostawić ponieważ część sterowników oraz niektóre rzeczy w twoim komputerze
po instalacji nowego systemu przestanie prawidłowo funkcjonować ( miałeś się dowiedzieć o tym póżniej )
Zawsze mógł byś powrócić do oryginalnego systemu .
Niestety Sony wypuszcza komputery z systemem i takowy zazwyczaj jest tylko wspierany ,
inne to już jest problem użytkownika .
Sterowniki jakie są na stronie producenta są pod systemy które są wspierane przez producenta .
Jeśli chcesz Win7 x64 to sterowniki do katry grafiki i do lanu powinny być ogólno dostępne na internecie
u producentów podzespołów .
Natomiast naprzykład czytnik kart pamięci to już może być problem nie do przeskoczenia.
profile.country.pl_PL.title
Pawel_1007
Początkujący

aha, rozumiem. No to poszukam tych sterowników, ale jeszcze jedno pytanko: jak to jest z sony, czy istnieje możliwość że w późniejszym czasie zaczną wspierać windows 7 w tym modelu i pojawią się do niego sterowniki? Nie ukrywam, że dość często korzystam z czytnika kart pamięci-przełaczać windowsy tylko po to żeby zgrać coś z karty i potem spowrotem też mija się trochę z celem 😕

profile.country.pl_PL.title
michal3411
Początkujący

No to jest trudne pytanie .

Raczej nie , wspierają 32 bit więc wszystko dla nich jest ok.

Choć był przypadek że powstało dla serii E , ale czas sprzedaży komputera był późniejszy .

Tutaj niejednokrotnie chodzi o nowe wydanie oprogramowania i nowe licencje .

Przełączać systemy na platformie wielosystemowej to raczej nie problem

ale żeby windows uczelniany miał taką możliwość , to chyba nie bo jest to wersja okrojona .