anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

"Windows cannot find C:\..."- problem wart eksperta

energia
Początkujący

"Windows cannot find C:\..."- problem wart eksperta

Witam

Mam laptop od trzech dni, jest nim VAIO VGN-AR51J

Moj problem jest taki...

Gdy klikam na jakis plik instalacyjny wtedy otrzymuje komunikat "Windows cannot find C:\..."
Wbrew pozorom problem jest ogromny bo ja nie moge nic zainstalowac i to niewazne z jakiego zrodla.

Ale to nie wszystko. Po restarcie komputera i uruchomieniu sie Visty w pasku na dole widze ikonke glosnika z czerwonym krzyzykiem. Gdy ja widze wiem ze bede tez mial problem z plikami instalacyjnymi i uruchomieniowymi innych aplikacji.

To sa dwa podstawowe objawy ktore zawsze wystepuja razem. Pisze zawsze bo po kilku probach ponownej reinstalacji systemu wszystko wraca do normy ale tylko na chwilke.

Jak z tym walczyc? Oto pytanie godne eksperta!

PS. Problem dotyczy nie tylko laptopa SONY ale tez laptopów innych marek jak chocby DELL.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
pablo7611
Użytkownik

Windows cannot find C:\...- tłumaczą to oznacza że System Windows nie może znaleźć dysku C:\ ale to myślenie okazuje się mylne skoro uruchomiłeś system, bo rozumiem że system masz na partycji c:
Chodzi tutaj dokładnie o to że nie widzi ścieżki c:....... tej domyślnej do instalacji.
1. To mogą być wirusy - sprawdź kilkoma programami antywirusowymi łącznie i to takimi które skanują tez pamięć
2. Może zmieniać rejestry jakiś niedopasowany sterownik, bądź instalaka jakiegoś programu bądź gry.

Najlepiej przywróć czysty system z partycji ukrytej i sprawdź czy wszystko chodzi dobrze i stabilnie. Jeżeli tak to błędy pojawiają się później. Oczywiście system pod względem sterów aktualizuj na bieżąco programem Vaio Update.