anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie odnośnie płyt ratunkowych

v.ria
Początkujący

Pytanie odnośnie płyt ratunkowych

Witam, niedawno kupiłam Sony VAIO VGN -NW21MF. Mam pytanie odnośnie płyt ratunkowych. Podczas kupna laptopa sklep zaoferował zrobienie kopii zapasowej, jednak wystąpiły pewne problemy i przez sklep zostały zamówione inne płyty, które później dostałam. Czarne, z napisem VAIO Recovery Disc for Sony series ... , 5 sztuk. I tu moje pytanie. Czy to są płyty do zrobienia kopii zapasowej czy ta kopia jest już na tych płytach i nic nie musze robić? Przyznaje że to mój pierwszy laptop i nie jestem niczego pewna, zwłaszcza, że w sklepie spzredawca powiedział (tak myślę, chociaz teraz nie jestem pewna bo minęło trochę czasu), że po dostaniu tych płyt nie muszę niczego instalować. A jeżeli tak to czy muszę usunąć to co do tej pory zgromadziłam na dysku czy nie potrzeba tego robić?

Pomocy :slight_smile:

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Najprostszy sposób sprawdzenia, czy coś jest na płytach, to (oprócz sprawdzenia wizualnego :slight_smile: ) włożenie płyty do napędu i sprawdzenie, czy na płytach są jakieś dane. Sądzę, że te 5 płyt ma już wszystko, co potrzeba i nie ma konieczności nagrywania na nich jeszcze raz tego samego.
A po co usuwać to, co do tej pory zgromadziło się na dysku twardym? Chcesz reinstalować system?

v.ria
Początkujący

Nie, nie chce reinstalowac systemu. To pytanie było na przyszłośc ;]A płyty sprawdziłam zaraz po ich otrzymaniu.
Gdy włożyłam pierwsza pojawił się komunikat: to reinstal program or drivers, click ok. to restore your complete system click cancel ... . chciałam się tylko upewnić czy dobrze myślałam, że te płyty mają już kopię zapasową systemu do mojego laptopa.
Szukałam w internecie informacji o tych płytach ratunkowych przysyłanych przez Vaio, ale jakoś nic nie znalazłam. :slight_smile: