anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przygotowanie do Windows 7

Jock84
Początkujący

Przygotowanie do Windows 7

Witam drogich adminow;),

Moj lapek to VGN-N11S z ktorego jestem zadowolony patrzac z 2 letniej perspektywy uzytkowania.
Nadal bardzo cichy... i chlodny takiego akurat szukalem jedynie to mi z touchpada schodzi ta powloka - srodek juz zdarty i sie to rozprzestrzenia, ale to nie sedno tego postu.

Dobiega powoli okres dla sciagania Windows 7 RC. Interesuje mnie przetestowanie go na moim laptopie, jednak nie chce zaklucic integralnosci dyskowej... (na moim desktopie byl z tym problem partycja utworzona z poziomu vista odbiegala od tej zrobionej w partition magic, powstal jakis konflikt poczatku partycji i danych) stad moje pytanie.

Mam dwie partycje c: viao i d: vaio. Ta druga nie systemowa 38gb zrobiona chyba przeze mnie przy instalowaniu xp dzieki danym systemowym vaio z dysku . Nie chce formatowac calej partycji 😧 i instalowac tam 7ki tylko skopiowac dane gdzies indziej a pozniej podzielic ta partycje na dwie tak by stworzyc ok 17gb partycje dla siodemki a reszte dla danych. W ten sposob bede posiadac dwa systemy mozliwe do wyboru przy boot'cie

Xp dziala mi dobrze ale zawsze raczej zwalnia komp po jakims czasie i wypadalo by go znow reinstalowac dlatego jestem ciekawy jak windows 7 bedzie sie zachowywac po kilku miesiacach. Advisor Win7 mowi że komputer da rade systemowi. Jednak laptopa bede potrzebowac w najblizszych miesiacach wiec nie chcial bym czegos zrobic nie tak wiec pytam o najlepsza droge do mojej operacji by nie naruszyc danych vaio i spojnosci dyskowej

Pzdr.
Robert,

13 ODPOW. 13
Jock84
Początkujący

Szanowny Panie,

Gdyby wszyscy klienci byli tacy jak ja :wink:

A wiec... po kolei

Szczerze mowiac to te dwa nie zainstalowane komponety by mi zwisaly (aż do ziemi)
ale że mi modem nie dzialal to postanowilem to rozwiazac.

Mass storage device potrzebował Texas Instruments Memory Stick Driver'a
nie uzywam memory stickow wiec nie wiem czy dziala xD
Źaś

Intel(R) 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Controller - 27B9 udało sie mi zainstalować
dzieki amerykanskiej stronie sony gdzie pobralem sterownik Original - Infineon® Trusted Platform Module vers. 2.00 dostepny tu=> http://esupport.sony.com/US/perl/swu-download.pl?mdl=VGNSZ670N&upd_id=2878&os_id=29 z serii notbooków VGN-SZ670N :tongue:

Tak tak ten notebook nie ma bluetooth ale TPM jest :smileygrin: :smileynerd:

Na chwile obecna widnieje Human interface device - I zainstalowalo Soney Notebook Control Device zamiast tego Intel(R) 82801GBM (ICH7-M) LPC Interface Controller - 27B9 tak mi sie wydaje..

Nadal jednak mam problem z Modemem.... :devil:
:devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Oprocz tego zauwazylem jeden ciekawy zonk bo przy zabawie instalowania driverow TPM Ibm'a od instalowalem Atm device albo ATPM device z system devices w mysli by je zastapic tymi drugimi bo sie nie chcialy normalnie uaktualnic w konsewkencji nawet po tym zabiegu sie to nie udalo. A urzadzenie zniklo system devices NA ZAWSZE :laughing: lol a powinno po odswierzeniu sie normalnie zainstalowac z system resources. To taki smieszny faktci :tongue_winking:

Teraz jako wzorowy uzytkownik! poprosze mi wyslac Kalosze Vaio albo jakis Ładny kufel Vaio albo narzute na łóżko :smileybatting_eyelashes: :heart_eyes: na oslode walki z beduszna maszyna

Pzdr,
r.

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Czyli wszystko działa poza modemem, tak? Potwierdź mi tylko proszę - ten modem jest Plug & Play, tak? Jeśli tak to przekazuję sprawę do VAIO Link.

Teraz jako wzorowy uzytkownik! poprosze mi wyslac Kalosze Vaio albo jakis Ładny kufel Vaio albo narzute na łóżko :smileybatting_eyelashes:  :heart_eyes:  na oslode walki z beduszna maszyna

Haha, też zbierasz akcesoria VAIO? :slight_smile: Gdybym tylko pracował w Sony to pewnie coś bym wykombinował... :slight_smile:

Jock84
Początkujący

Czyli wszystko działa poza modemem, tak? Potwierdź mi tylko proszę - ten modem jest Plug & Play, tak? Jeśli tak to przekazuję sprawę do VAIO Link.


Szczerze to sprawa jest glupia.. czytalem w necie i tez innym gasnie modem po zainstalowanu
sterownikow a istota tej sprawy staje sie jeszcze bardziej dziwna bo teraz ze pisze z win7 z tego samego modemu tyle ze podlaczonego do desktopu.

Jak to mozliwe ze na tym samym systemie na jedyn kompie dziala a na innym nie, tak tez maja inni uzytkownicy albo sie instaluje poprawnie albo nie. W device manager widze ze te storniki nie sa zainstalowane tylko jakies inne systemowe bez wersji ani zrodla.


Haha, też zbierasz akcesoria VAIO?  :slight_smile: Gdybym tylko pracował w Sony to pewnie coś bym wykombinował...  :slight_smile:


Jasne nie sciemniaj :laughing:

pzdr.,
r.

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Hej,

Jeśli w device manager pisze, że są inne sterowniki to znaczy, że system uznał, że nie może przyjąć tych od modemu, bo wywołałoby to jakieś problemy. Ewidentna wina sterowników, trzeba czekać na aktualizacje od producenta modemu.

Możesz jeszcze skorzystać z tej supernowoczesnej opcji, a mianowicie trybu bezwzględnej kompatybilności ze starszymi systemami i upchnąć siłą stery od XP. Ale to wymaga ściągania bodajże virtualnej maszyny, albo czegoś w tym stylu. Nie pamiętam czego, pamiętam, że zajmuje to ~1GB :wink:

Nie znam się na modemach i innych takich, bo jestem dziecko WLANu i 3G, ale nie da się podłączyć neta bezpośrednio pod RJ-11?

Pzdr,
Łukasz.