anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czysty Windows ???

Rogal79
Początkujący

Czysty Windows ???

Witam czy jest mozliwość z płytki recovery disc "wyciąngięcie " czystego windowsa tak aby przy formatce nie instalować niepotrzebnych programów. Pozdrawiam

6 ODPOW. 6
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Może jakoś by się dało, ale zdecydowanie prościej postawić system na nowo, poinstalować tylko najpotrzebniejsze sterowniki i programy, z którymi pracujemy i zrobić obraz systemu np. Norton Ghostem, a kiedy nam coś padnie przywracać do stanu zrobienia obrazu. Dzięki temu będziesz miał wszystkie poinstalowane sterowniki tak jak ty chcesz.

Jeśli chcesz się bawić więcej polecam narzędzie nLite, tam zrobisz płytkę z Vistą po swojemu. Będziesz mógł zintegrować sterowniki, aby same się zainstalowały przy instalacji, lub wywalić nie potrzebne funkcje i usługi systemu Windows.

blackfly
Początkujący

najlepiej zainstaluj normalna viste home premium z płyty taka jak mozna sciagnac z torrentow albo kupic w sklepie. wpisz cd-key z naklejki na spodzie komputera. system masz oryginalny i bez zbednych programow. sterowniki mozna pobrac ze strony vaio.sony.pl po zainstalowaniu mozesz sobie zrobic płytke recovery np norton ghostem jak pisal poprzednik jezeli masz jakies pytania napisz:)

arkady_p
Początkujący

SD-Key z licencji nie będzie pasował do żadnej instalacji Windows Vista, tylko jedynie do takiej, która posiada oznakowanie "SONY Corporation". Z tego co się orientuję niewiele tego nawet na torrentach.
Ja uzyskałem BOX Vista Ultimate - rozwiązałem problem bajzlu made by SONY china :slight_smile:

jagpoljer
Początkujący

Nieprawda. Ja reinstalowałem program Home Premium nie z płytki z oznakowaniem SONY. Wystarczyło wpisać nr. licencji z pod spodu laptopa. Sciagnąlem sterowniki ze strony VAIO i system hula. Jeszcze musiałem wciągu 3 dni zaktywować instalacje w Microsoftcie. Bez problemu. Nie wazne skad instalujesz. Wazne, ze juz raz zaplaciłeś firmie Microsoft za program, co potwierdza przylepiony do kompotera nr. kodu. Od tej pory dysponujesz prawnie nabytym oprogromowaniem. Rzecz jasna tylko dlatego jednego kompa. Natomiast jest inny problem jezeli nie reinstalujesz z recovery. Mianowicie nie odzyskasz częsci sterownikow. Np do kamery Vaio i odtwarzacza blu-raya.Także programów Sony. I to jest nie w porządku wobec klienta ze strony SONY, że ne dołacza do laptopa kompletu płytek z kopią wszystkich sterowników i swoich programów wzorem ; DELLA, tylko ukrywa to na partycji logicznej.

krakson83
Początkujący

Ma ktoś możne oryginalną płytkę Visty Home Premium albo chociaż kopie jej ?

Nie chce ściągać z Torrentow :slight_smile:

jagpoljer
Początkujący

Ma ktoś możne oryginalną płytkę Visty Home Premium albo chociaż kopie jej ?

Nie chce ściągać z Torrentow :slight_smile:


Jezeli kupowałeś laptopa z orginalnym oprogramowaniem tj. kodem licencji i masz fakture, zwróć sie do sprzedawcy powinien Ci udostepnic płytke z kopią VISTY.