anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co za gówno za 6200zł !!!

tctreton
Początkujący

Co za gówno za 6200zł !!!

Wiatm,
zakupiłem AW11Z (ale to mniej ważne co), po 3 dniach musiałem oddać bo pare rzeczy nie działalo. Wzięli na dwu tygodniowa ekspertyzę aby sprawdzić czy to ja czegoś nie popsułem. Jak sie okazało, że to jednak nie moja wina to jeszcze czekałem dwa tygodnie na nowego lapka.

Nowym nacieszyłem się około miesiąca i odesłałem na serwis gwarancyjny z powodu przegrzewania się. Tam przebadali 3DMarkiem i nie stwierdili niczego. Po odebraniu lapka ładuje grę mojej córki SIMS'y no i nic sie nie zmeniło, po 10 min. gry z kompa leci żar i wszystko skacze. Więc dzwonię jeszcze raz a tam słyszę, że to nie możliwe bo komp przeszedł wszystki testy i żebym spróbował uruchomić kilka innych gierek. No to do dzieła ale zawsze to samo. Na info znowusz powiedzieli że wezma do ekspertyzy ale jesli wynik będzie pozytywny to będę musiał zapłacic 350 euro jakichś kosztów. No to zrezygnowałem.

Nie dawno wpadło jeszcze kilka usterek. Twardziel mieli cos cały czas i odpalenie IE trwa czasami 1 min. Jakies aktualizację non stop się instalują po kliknięciu zamknij system.

Próbowalem robic recovery chyba z 10 razy ale nic to nie daje.

Jesli macie jakieś sugestieto proszę o pomoc.

TC

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

 Wzięli na dwu tygodniowa ekspertyzę aby sprawdzić czy to ja czegoś nie popsułem. Jak sie okazało, że to jednak nie moja wina to jeszcze czekałem dwa tygodnie na nowego lapka.

Biorąc pod uwagę wypowiedzi niektórych na tym forum, chyba 4 tygodnie to nie jest długi okres :devil:
Nowym nacieszyłem się około miesiąca i odesłałem na serwis gwarancyjny z powodu przegrzewania się. Tam przebadali 3DMarkiem i nie stwierdili niczego. Po odebraniu lapka ładuje grę mojej córki SIMS'y no i nic sie nie zmeniło, po 10 min. gry z kompa leci żar i wszystko skacze. Więc dzwonię jeszcze raz a tam słyszę, że to nie możliwe bo komp przeszedł wszystki testy i żebym spróbował uruchomić kilka innych gierek. No to do dzieła ale zawsze to samo. Na info znowusz powiedzieli że wezma do ekspertyzy ale jesli wynik będzie pozytywny to będę musiał zapłacic 350 euro jakichś kosztów. No to zrezygnowałem.

Nie dawno wpadło jeszcze kilka usterek. Twardziel mieli cos cały czas i odpalenie IE trwa czasami 1 min. Jakies aktualizację non stop się instalują po kliknięciu zamknij system.

Próbowalem robic recovery chyba z 10 razy ale nic to nie daje.

Jesli macie jakieś sugestieto proszę o pomoc.

TC

Ciężko doradzić coś konkretnego, ponieważ problem może być w wielu punktach. Spróbuję jednak wypisać co nieco:
1. Jaki plan zasilania jest używany? Być może procesor pracuje z małą częstotliwością, wymagania gier są duże - pojawia się skakanie, a procesor mocno się grzeje;
2. Być może warto zrobić czyszczenie dysku C: poprzez usunięcie niepotrzebnego oprogramowania, usunięcie punktów przywracania systemu, defragmentację;
3. Sciągnięcie najnowszych sterowników do karty graficznej;
4. Wyłączenie automatycznego pobierania aktualizacji do Visty;
5. Wyłączenie indeksowania plików;
6. Usunięcie z autostartu oraz plików startowych niepotrzebnych programów, spowalniających start systemu;
7. Zainstalować Firefox'a :smileytongue:.

Na koniec zapytam jeszcze, co dzieje się z tym Recovery?
Pozdrawiam
Przemek

ligus777
Początkujący

tez mialam te zapętlone aktualizacje. to wina visty. trzeba wyłączyć wszystkie usługi i programy uruchamiające sie ze startem (konfiguracja systemu - zakładki usługi i uruchamianie), bo powodują jakąś niespójność przy niektórych aktualizacjach. po restarcie powinno juz być ok. mozna wtedy spowrotem wlączyć uruchamianie programów i usług.

art_vaio1
Początkujący

Mam dokładnie ten sam model, pracuję na wymagających oprogramowaniach 3d CAD i laptop się troche grzeje, ale bez przesady. Dramatem i ośmieszaniem się firmy Sony jest oprogramowanie w tym laptopie za 7 tys., dostaję laptop z angielskim oprogramowaniem choć dla większości istnieją polskie wersje. Jeśli ktoś olewa polskojęzycznych klientów to przykro, ale myślę o obowiązku zapewnienia polskich wersji instrukcji dla sprzętu sprzedawanego w Polsce. Fajny sprzęt i olewanie klienta. Z poważaniem dla sony. ps.mogę obsługiwać angielską wersję programów ale tracę czas na photoshopa w innym przekładzie. Reszta oprogramowania to dno, VAIO restore to system pisany na kolanie 5 minut przed oddaniem tematu. Zostawiłem Windows, reszta to śmieci.

loskamillos
Początkujący

Oto kilka rad ode mnie:

1. Zmień przeglądarkę! IE to przeglądarka, która wypada najsłabiej we wszystkich testach wydajnościowych. To także jedna z najbardziej dziurawych i "wirusolubiących" przeglądarek. (Ja korzystam z najnowszego Firefoxa z dodatkiem AdBlock.)

2. Zainstaluj CCleaner - przeczyść system kasując stare dane Prefetch, folder Temporary. Odznacz programy, które nie muszą się uruchamiać przy starcie systemu. Odinstaluj zbędne programy. Przeczyść rejestr! (Wszystko to zrobisz jednym programem.)

3. Aktualizacje - w ustawieniach Windows Update zaznacz opcję: "Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy mają być pobierane i instalowane". Teraz pozostaje ci tylko odinstalowanie zbędnych aktualizacji i regularne sprawdzanie, czy jest coś nowego do pobrania.

4. Zdefragmentuj dysk (polecam O&O Defrag).

5. Antywirus z firewallem - wybór należy do Ciebie. Pamiętaj tylko, że nie zawsze cena antywirusa przekłada się na jego jakość!

Jeśli masz jeszcze preinstalowany system - polecam zakup (lub inny sposób :wink: ) Visty i zainstalowanie systemu od nowa.
Nie wiem jak było w Twoim modelu, ale w moim Vaio, zaraz po zakupie miałem taki syf w systemie, że nawet nie chciało mi się bawić w całe to odinstalowywanie. Zrobiłem sobie dwie partycje: jedną 50GB na system, a pozostałe miejsce przeznaczyłem na drugą, na której znajdują się moje dokumenty, filmy, muzyka. Potem pozostał tylko format (Wcześniej nagrałem sobie jeszcze 2 płyty DVD z systemem od Vaio [w razie "w"]). Teraz pracuje na bardzo wydajnym i bardzo przyjaznym sprzęciku :slight_smile: