anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wybór obiektywów do sony a200

Silme-----
Początkujący

Wybór obiektywów do sony a200

Witam chciałem zapytać użytkowników systemu sony o obiektywy i wasze opinie o nich. Mam zamiar zakupić coś za 1000zł pewnie przechodzone. Mam sony A200 i kit 18-70. Mam odłożone 650zł na minoltę 70-210/f4 teraz chcę coś wybrać w tym mniejszym zakresie. Bawię się każdym rodzajem fotografii od krajobrazu (sklejam panoramy) po portret i makro. Naczytałem się wiele... I wiele rzuciło się w oczy... :( To tak moje propozycje Tamron 17-50 f2.8 sigma 17-70 f2.8-4,5 Minolta 24-105 f3.5-4.5 tokina 28-70 f2.6-2.8 Jak wybór padnie na obiektyw bez opcji makro dokupię raynoxa Moze jest jeszcze coś wartego uwagi. Bardzo was proszę o pomoc

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Tamron 17-50/2,8 fajny zamiennik kita bardzo się przydaje w ciemnych miejscach. Minolta 24-105 to takie dziwne szkło. co niektórzy nie odpinają go od body, bo to dobry spacerzoom. A do makro to uzbieraj na obiektyw makro coś w granicach 100-tki (Tamron,Sigma,Minolta,Sony)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

16-105 :rolling_eyes:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
witmann
Początkujący

kris napisał(a):

16-105 :rolling_eyes:


Popieram. Warto się zainteresować tym szkłem a jakoś rzadko jest polecane. Spory zakres ogniskowych, zadowalająca jakość obrazu. Trochę ciemnawe, ale w sumie podobnie do kita, przy czym ciemnieje wolniej.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

witmann napisał(a):


Popieram. Warto się zainteresować tym szkłem a jakoś rzadko jest polecane.


niestety - a szkoda, bo warto się nim zainteresować. Jakością nie odbiega za bardzo od małego karola (16-80)

witmann napisał(a):


Trochę ciemnawe, ale w sumie podobnie do kita


jak ktoś chce jasno, polecam stałki :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

witmann napisał(a):

kris napisał(a):

16-105 :rolling_eyes:


Popieram. Warto się zainteresować tym szkłem a jakoś rzadko jest polecane. Spory zakres ogniskowych, zadowalająca jakość obrazu. Trochę ciemnawe, ale w sumie podobnie do kita, przy czym ciemnieje wolniej.


Ma jedną, ale zasadniczą wade: jest dość drogie. Jako zamiennik do kita, którego można dostać za ca 200 zł, to szkło od 1600zł brzmi po prostu drogo.
Ale nikt nie mówił, że fotografia jest tania :smileymrgreen:
Tylko jak się ma budżet np do tysiaka...

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

dokładnie,
a z szerokimi kątami na APS-C jest taki problem, że o ile tele można jakieś stare tanie ustrzelić (np. vario flintar) o tyle w szerokim kitowym zakresie - kiepsko z wyborem, bo to co za czasów analogowych było szeroko (24, 28mm) to na kropie - już nie jest.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

I dlatego, jako że nie mam kasiorki na nowe cuda, używam na co dzień MAF 28-75/2,8, a jak potrzebuję szeroko, to albo robię panoramę;), albo - częściej - mówię "przepraszam" do kita, po czym go zakładam i... jest fajnie! :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

kris napisał(a):


jak ktoś chce jasno, polecam stałki :nauseated_face:


Ano :smileymrgreen:

Można sobie zanabyć taką pięćdziesiątkę/jeden-siedem bo jeden-cztery
to koledze zassie całą kasę.I ową flintę. To na wielką siłę przy dobrych
wiatrach może się uda zmieścić w 1100-1200 zł.
A odnośnie macro to można się pobawić z gwintówkami na cztery-dwa;
Są dosyć tanie i przy odrobinie własnej inwencji można osiągnąć niezłe
rezultaty.
Kol. Szfendak ma na tym polu niezłe doświadczenie.Prawie takiego
kałacha sobie sfabrykował na ten przykład w celach foto-macro :D

Tadeusz napisał(a):

albo - częściej - mówię "przepraszam" do kita, po czym go zakładam i... jest fajnie! :D


Bo jak to Tadziu ludziska mówią "z braku laku to i kit git" :nauseated_face: