anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sunpak pz42x vs hvl-f42 am

yomaly
Początkujący

sunpak pz42x vs hvl-f42 am

czesc,
potrzebuje lampy do zdjec sportowych (snow&skate) wyzwalanej spoza aparatu (na poczatek przez przerobiony kabel, chinska radiowke i w koncu PW 😃 w miare bogacenia sie i nabierania doswiadczenia.
w zwiazku z tym znalazlem tanszy zamiennik dla lampy sonego, lampe sunpaka. poczatkowo chcialem 555 z us of a, ale gdy dolar poszybowal szukalem w europie i znalazlem sunap pz42x.
porownywalem z lampa sonego i wychodzi bardzo porownywalnie, dodatkowo w najlepszym przypadku jest 180 pln tansz niz sony. sunpak kosztuje 570pln
czy ktos z was korzysta/al z tej lampy? jak sie sprawuje zamontowana na aparacie?
pozdrawiam i z gory dzieki za opdowiedzi
gregory

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ale po co lampę kablem wyzwalać ?
przecież w naszym systemie nie trzeba kablem - jest Wireless ;)
dlatego polecam Ci dopłacić i kupić hvl 42. Mam, polecam.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
poul11
Początkujący

Też mam hvl-f42 i jest rewelacyjna. Idealna współpraca z body, dołóż bo warto.

yomaly
Początkujący

kris napisał(a):

ale po co lampę kablem wyzwalać ?
przecież w naszym systemie nie trzeba kablem - jest Wireless ;)
dlatego polecam Ci dopłacić i kupić hvl 42. Mam, polecam.



hmm.. to mnie zaciekawiles. nie wiedzialem o czyms takim. jaki wireless? 😜 jak to dziala? to wtedy nie potrzeba wyzwalaczy radiowych? jaki to ma zasieg? jestem zaskoczony

edit: przeczytalem instrukcje do lampy. nasunelo mi sie jeszcze kilka pytan. rozumiem, ze wbudowany system dziala na zasadzie wyzwalaczy radiowych. czy body i lampa musza sie fizycznie widziec - byc skierowane w swoja strone? rozumiem, ze blysk nie jest wyzwalany lampa wbudowana w body, wiec czy mozna korzystac z f42 i tej wbudowanej? jaki to ma zasied realny, ja potrzebuje 10, max 20 metrow.
jezeli tak to rzeczywscie doloze, bo odrazu jestem poziom wyzej i nie musze wydawac kasy na wyzwalacze radiowe, albo kombinaowac z kablami.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

http://www.friedmanarchives.com/flash.htm
wyzwalanie nie jest radiowe (nie wszystko co wireless to radio ;-) ) tylko przez błyski lampy wbudowanej. Ale mpy nie muszą się bezwzględnie widzieć - błysk może odbić się od ścian, sufitu. Samo światło jest dosyć szubkie, bo podróżuje... z prędkością światła, więc tych błysków sterujących nawet nie zauważysz. Co do zasięgu - 10 tak, 20 - może też.

yomaly
Początkujący

a no to dla mnie lipa
przy zdjeciach sportowych liczy sie refleks i lampa ma blyskac wtedy, gdy tego potrzebuje. zadne opoznienie nie wchodzi w gre..

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Jakbyś czytał mój post ze zrozumieniem, to nie byłbyś taki przerażony ;-). W przypadku Wirelessa przez radio też aparat musi się dogadać z lampą i też to trwa. Jak być zauważył te "opóźnienie" to kilka milisekund, w tym czasie aparat może na przykład, być w trakcie podnoszenial lustra, a twój kolega i tak przeleci w tym czasie 5 mm http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif

http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif

yomaly
Początkujący

no tak. ale zeby to swiatlo z body dotarlo do lampy to musi sie od czegos odbic. a czesto jest tak ze nie ma od czego odbic, albo lampa stoi za fotografowanym obiektem/osoba i blysk z body nie dotrze do niej.

az pojde do sklepu sony i zbadam sprawe

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

yomaly napisał(a):

no tak. ale zeby to swiatlo z body dotarlo do lampy to musi sie od czegos odbic. a czesto jest tak ze nie ma od czego odbic, albo lampa stoi za fotografowanym obiektem/osoba i blysk z body nie dotrze do niej.



Od niczego nie musi się odbijać To raz.
Wystarczy, żeby odbiornik lampy skierowany był w stronę aparatu.

Po to lampa ma regulowaną głowicę, żeby miedzy innymi mieć możliwość obracania palnika w stronę gdzie zamierzasz skierować światło.

Druga sprawa to nie ma żadnego opóźnienia. Robisz normalnie zdjęcie jakbyś miał założoną lampę. :)

A jeśli faktycznie musisz ustawiać lampę poza zasięgiem błysku, kup kostkę z wyjściem PC i podłącz lampę na kabelku. Choć w takim wypadku lepiej już kupić lampę studyjną która ma większą moc.

yomaly
Początkujący

musi sie odbijac jak aparat nie jest skierowany w strone lampy. niechcialbym polegac na tym czy blysk dotrze do lampy czy nie, albo sie ograniczac z ustawianiem lampy tak, zeby ten blysk dotarl

myslalem juz nad lampa studyjna, ale wtedy musialbym miec jeszcze akumulator przenosny, a taniej wyjdzie lampa z kabelm lub jakas chinska radiowka ;) jednak wolalbym studyjna, tylko ten akumulator, drogi i ciezki