anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Opteka 650-1300MM High Definition Telephoto obiektyw

Agas-----
Początkujący

Opteka 650-1300MM High Definition Telephoto obiektyw

Czy ktoś słyszał o tym obiektywie? Możecie napisać coś na jego temat? Jak się z nim pracuje? Jakie wrażenia?

6 ODPOW. 6
Pavelo-----
Początkujący

Hmmm, obawiam się, że to coś występuje też pod nazwą walimex. jakość optyki i mechaniki tego "cuda" jest delikatnie mówiąć żadna. Osobiście trzymałbym się z daleka od takich wynalazków.
Pavelo

naive-----
Początkujący

Pavelo napisał(a):

Hmmm, obawiam się, że to coś występuje też pod nazwą walimex. jakość optyki i mechaniki tego "cuda" jest delikatnie mówiąć żadna. Osobiście trzymałbym się z daleka od takich wynalazków.
Pavelo



To w takim razie może ktoś doradzi co kupić do Sony a-300 by czasem zrobić zdjęcie np. wysoko lecącemu samolotowi. Dodam, że wiem o obiektywach kilka razy droższych niż mój sprzęt, chodzi mi o cos stosunkowo takie, i jak rozumie do ostrzenia manualnego.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Te obiektywy to badziewie straszliwe nawet o nich nie myślcie. Rozwiązań jest kilka jak zwykle. W przypadku amatorów wydanie na obiektyw 30 tysi raczej nie wchodzi w grę, ale są tańsze rozwiązania. Najprościej było by kupić lustrzaną 500 Sonego za jakieś 2,3 K lub jej wcześniejszy model ze stajni Minolty( poniżej 2 tyś a nawet można trafić za 1,5). Jeszcze tańszym rozwiązaniem jest kupienie sowieckich obiektywów i tu mamy do dyspozycji trzy ogniskowe-300, 500, 1000. W przypadku dwóch pierwszych dokręcamy do naszych puszek za pomocą przejściówki bez problemu, natomiast obiektyw MTO1000 z racji swej konstrukcji oprócz przejściówki wymaga jednego pierścienia pośredniego takiego do makro bo inaczej nie dopniemy go do aparatu ze względu na wystającą lampę. Oczywiście sam obiektyw też wymaga przeróbki bo nie będziemy mieli ostrzenia na nieskończoności i tu by się przydał ktoś kto to przerobi, no chyba że sami tego się podejmiemy.Jest jeszcze Pentacon 500/5,6 ale ciężko trafić. Zawsze jeszcze można skorzystać z telekonwerterów ale tu niestety mamy następny problem, bo na przykład MTO 1000 na największą dziurę 10 więc zastosowanie konwertera x2 spowoduje że będziemy mieli wyjściową przysłonę 20. Bez naprawdę dobrego i stabilnego statywu nie mamy co nawet myśleć o dobrej fotce pomimo stabilizacji w aparacie i tyczy się to bezwzględnie wszystkich obiektywów powyżej 300mm, oczywiście są pewne tricki by to ominąć ale to inna bajka. Ludzie fotografujący przyrodę wykorzystują też dobrej jakości lunety ale to też jest koszt rzędu 1000- 1500zł. Ale się rozpisałem :slight_smile: ale mam nadzieję że zrozumiecie w czym rzecz.

Agas-----
Początkujący

Serdeczne dzięki za informacje!!!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Takie Opteki świetnie nadają się do gry w baseball, albo do obrony :slight_smile:

witmann
Początkujący

Lajam napisał(a):

Takie Opteki świetnie nadają się do gry w baseball, albo do obrony :slight_smile:


Czy ja wiem? W tym celu to chyba lepiej porządny statyw - przynajmniej się nie rozleci :smileymrgreen: