anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy sony na 2009 r.

profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

Obiektywy sony na 2009 r.

Pewnie większość z nas przegląda strony internetowe związane z fotografią cyfrową i pewnie nie jeden z nas trafił na dosyć ciekawą informację na jednym z portali o wyżej wymienionej tematyce... Nie będę robić reklamy portalu ;) w każdym razie odnajdujemy na nim informację na temat tego, że ktoś powołując się na źródło z firmy Sony, poinformował o planowanych na ten rok premierach obiektywów dla systemu Alpha.

Oto co podobno mamy zobaczyć w 2009 r.:
50 mm f/1.8 - prosta, tania, klasyczna stałka, cena w granicach 300-400 zł,
80 mm f/2.4 Makro - cena ok. 850 zł,
17-55 mm f/3.5-4.6 Makro - nowy kit,
55-200 mm f/3.6-5.6 - nowy długi kit,
200-400 mm f/3.6-5.6 - cena ok. 2500 zł,
8.5 mm f/2.3 - cena w okolicach 1200zł,
11-18 mm f/3.6-4 G SSM - nowe szkło z serii G, cena jeszcze nie ustalona.

Według zapewnień autora premiery są w 100% pewne, a Sony Poland ma już pełne specyfikacje i planowane daty premier. Nie pozostaje nam więc nic innego tylko poczekać i zobaczyć jak rzeczywistość zweryfikuje te informacje.


Co o tym myślicie? Może ktoś z sony się wypowie? :) w każdym razie.. dosyć ciekawa dla mnie osobiście propozycja... Najbardziej bym zainteresował się 50tką i to nei ze względu na cenę. Ostatnio rozmyślałem na ten temat, dochodząc do wniosku, że większość systemów ma tanią 50tkę przeważnie z światłem 1.8... pomyślałem ile my jeszcze będziemy czekać ;)

80'tka makro również jak dla mnie bardzo ciekawa propozycja.

Zobaczymy jak będzie tak naprawdę, osobiście traktuję to na dzień dzisiejszy jako plotkę, chociaż wiadomo, że Sony w tym roku napewno coś wypuści, kwestia co i kiedy ;)

Zainteresowanych proszę o wypowiedzi ;)

50 ODPOW. 50
OsiRis-----
Początkujący

dzięki ;)

OsiRis-----
Początkujący

no i stało sie 75-300 wylądowało w plecaku :smileytwisted:

Lestek------
Początkujący

A ja wrócę do początku wątku. Nie ukrywam że zaintrygowało mnie wymienione szkiełko 50f1.8 i jego cena. Ciekawe na ile to prawda ale jeśli, to na pewno wyląduje ono w torbie. Przyda się coś jaśniejszego bo kit średnio radzi sobie we wnętrzach bez zewnętrznej lampy... a tej jeszcze nie mam bo oryginały piekielnie drogie. Lustro to drogie hobby :(

P.S. Oto notatki o obiektywach: http://www.sony.co.jp/SonyInfo/News/Pre ... index.html i jego tłumaczenie: http://translate.google.com/translate?p ... l=ja&tl=en

profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

Ja myślę, że ta cena jest raczej sprzed zwyżki kursów walut.
Pewnie taki obiektyw się pojawi, ale raczej trzeba doliczyć jakieś 200 - 300 zł do ceny poprzednio podawanej.
Tak się stało z odpowiednikami Nikona i Canona.

OsiRis-----
Początkujący

Nadchodzi okres urlopowy nie wybiera się ktoś do kraju kwitnącej wiśni ?
Jeśli tak to chętnie złożyłbym zamówienie na co nieco - gdyż ceny tam 3x niższe niż w cudownej Unii.
:nauseated_face:

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

gdzie ty te ceny masz 3 razy mniejsze. Ceny tam podobne są do Hamerykańskich a na dodatek wszystko jest po japońsku (bez możliwości zmienienia na żaden z ludzkich języków). No i gwarancja... na Hokkaido :slight_smile:

krikus
Początkujący

dejmien napisał(a):


Oto co podobno mamy zobaczyć w 2009 r.:
50 mm f/1.8 - prosta, tania, klasyczna stałka, cena w granicach 300-400 zł



Eee no bez przesady :shock: Minął już ponad rok zarówno od premiery obiektywu jak i publikacji tego wątku, a obiektyw na dzień dzisiejszy kosztuje od 600zł ...<
więc jako nowość to zdecydowanie więcej musiał kosztować, nie oszukujmy się, przecież za tyle (300-400pln) to ciężko coś używanego znaleźć, tym bardziej o tak jasnej optyce.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

krikus napisał(a):

Eee no bez przesady :shock: Minął już ponad rok zarówno od premiery obiektywu jak i publikacji tego wątku, a obiektyw na dzień dzisiejszy kosztuje od 600zł ...<
więc jako nowość to zdecydowanie więcej musiał kosztować, nie oszukujmy się, przecież za tyle (300-400pln) to ciężko coś używanego znaleźć, tym bardziej o tak jasnej optyce.


1) Obiektywy znacznie dłużej tanieją niż aparaty
2) cena 543pln + przesyłka, a to co jest powyżej średnio mnie interesuje, bo jak się kupuje to z dobrego źródła i najtaniej, a nie najdrożej

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

No i zawsze możesz kupić Minoltę AF 50mm f/1.7;]

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kuraq napisał(a):

No i zawsze możesz kupić Minoltę AF 50mm f/1.7;]


którego cena jest niejednokrotnie wyższa :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer