anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta 75-300 vs Sigma 70-300

profile.country.pl_PL.title
aatrapa
Początkujący

Minolta 75-300 vs Sigma 70-300

Witam,

Jestem poczatkujacy. Do swojej Alfy 300 z kitem 18-70 dokupilbym jakis teleobiektyw.

Aby nie dublowac zakresow wybralem w zasadzie dwa modele

Sigma 70-300 f/4-5,6 APO DG MACRO SIGMA nowa Sigma uzywana
lub
Minolta 75-300mm f/4,5-5,6 Minolta

Hm o ten dolny zakres ogniskowej mi sie nie rozchodzi. Sigma jest delikatnie jasniejsza na "poczatku". Jakie sa w zasadzie roznice pomiedzy tymi dwoma obiektywami? Ktory byscie wybrali.

Aha jeszcze jedno. Troche mnie niepokoi ten napis MACRO w opisie Minolty. To oznacza iz mozna nim wykonywac zdjecia tylko macro. Bedzie bardzo powiekszal czy o co chodzi ?

aatrapa

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
szogoon
Nowicjusz

musisz rozróżnić te dwa obiektywy: 70-300 i 70-300 APO

armalite
Początkujący

szogoon napisał(a):

musisz rozróżnić te dwa obiektywy: 70-300 i 70-300 APO




Dokładnie. Moja opinia o Sigmie dotyczyła droższego modelu. O tańszym można tylko tyle dobrego powiedzieć, że ... jest tańszy. Reszta jest milczeniem :)

ikar39-----
Początkujący

droższa i lepsza to ta 70-300 APO taką właśnie dziś kupiłem 700zł z dwuletnią gwarancją

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

armalite napisał(a):

O tańszym można tylko tyle dobrego powiedzieć, że ... jest tańszy. Reszta jest milczeniem :)


Różnią sie tylko aberracjami więc nie ma co deprecjonować Sigmę bez APO. Mechanicznie oba pozostawiają wiele do życzenia.

ikar39-----
Początkujący

W końcu za 700zł nie ma cudów, jakość zdjęć standardowa,ale się tym nie martwię bo 99% fotek będę pstrykał na powietrzu w pogodne dni :c34
Wczoraj dostałem obiektyw i dzisiaj rano trochę pofociłem i muszę przyznać że robi ładne fotki,jestem mile zaskoczony szkoda że AF chodzi jak wieża w czołgu :smileyhappy:ale cóż jakość adekwatna do ceny nie ma co narzekać.
Wrzucę parę przykładzików z mojego nowego słoiczka. :c25