anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Grip / uchwyt pionowy do Alphy A200/300/350

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Grip / uchwyt pionowy do Alphy A200/300/350

http://www.allegro.pl/item515720966_bat ... b30am.html


Taki zamiennik zamierzam kupić. Cena niezła, wykonanie mieści się w klasie A200, więc nie ma co narzekać.
Pytanie jest takie, czy jeżeli dokupię do niego dodatkową baterię, lecz nie oryginalną, to czy A200 będzie wskazywała procentowe zużycie? Np jeżeli na miejscu nr 1 umieszczę oryginalną baterię a na miejscu nr 2 jakiś zamiennik?
Ktoś tak próbował?

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

jareklubicz napisał(a):


Niestety NIE, przełącza sie ręcznie na sankach czyli trzeba wysunąć sanki z bateriami przełączyć
i wsunąć z powrotem :c9 wiem bo miałem takowego


To przepraszam za błąd. Taką informację otrzymałem od sprzedawcy.

kamil1114
Początkujący

Niedawno kupielm gripa do alfy 350 i tak sie zastanawiam , czy jezeli mam wylaczony aparat , a mam wlaczonego gripa to pobiera mi prad ? Jak Wy robicie , wylaczacie aparat i gripa zawsze razem ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

grip zawsze włączony. Nic Ci nie pobiera prądu przy wyłączonym aparacie ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
TheMichal
Początkujący

a ja mam dziwną rzecz z gripem Trevora i A300.
Kupiłem niedawno, jak wrzuciłem baterię wszystko było po staremu - ikonka duża, wszystko ok. Ale bateria się rozładowała, wyjąłem, naładowałem, włożyłem. Zamiast jednej dużej ikonki pojawiła się mniejsza z napisem 1. Nie wiem czemu na początku jej nie było, ale nie ważne.
Jednak jak teraz bateria doszła do okolic 25% w pewnym momencie pojawiła się informacja, że jest prawie wyczerpana (migająca przekreślona), wyjęcie baterii z gripa spowodowało, że powróciła do 25%. Jednak po kilku % znowu tak się dzieje i pomaga wyjęcie baterii z gripu i włożenie. To może jakoś uszkodzić baterię, czy nie przejmować się tym ? Ewentualnie rozładować do końca i naładować na nowo licząc, że problem zniknie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dlatego nie kupuję podróbek...

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
TheMichal
Początkujący

wyczyściłem wszystkie styki, w baterii i w gripie i jak narazie problem zniknął.

Naturalnie, że oryginalny grip jest najlepiej kupić, ale Trevor nie różni się praktycznie niczym, a kosztuje 2x mniej. Wolę tą kasę dołożyć do kupki na Tamrona 90mm :thumbsup:

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

U mnie się dzieje podobnie w ogrypowanej A200. Nie ważne jaka bateria - oryginał czy zamiennik. Nieoryginalny grip ma problemy z odczytem poniżej 50% stanu naładowania baterii i co jakiś czas pokazuje, że już bateria jest na wykończeniu by po chwili się zwyczajnie wyłączyć.
Wyjęcie baterii i włożenie jej z powrotem pomaga na jakąś chwilę - jest to wkurzające, tym bardziej, że w A700 mam oryginalnego gripa i nawet nie wiem kiedy wszystko dzieje się "samo" i bez problemowo...