anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wymiana dysku w VAIO VGN-A 497XP

xypo
Początkujący

wymiana dysku w VAIO VGN-A 497XP

czy ktoś wie, czy i jak można wymienić dysk w tym laptopie. nie wiem jak ściągnąć obudowę, udało mi się tylko pozbyć klawiatury, więc jeżeli komuś udało się ściągnąć obudowę, proszę o instrukcję. z góry dziękuję.

2 ODPOW. 2
aro2512
Początkujący

Witam:) Okazuje sie ze to ja moge ci pomoc -az sam sie ciesze ze poraz pierwszy komuś moge pomoc na forum :slight_smile: Dokladnie tydzien temu zmieniałem dysk z 80-ki na 160-ke:) Wiec tak: model ten sam, ta sama budowa co w moim VGN-A217M. A przyznam ze nie jest to łatwe i mi zajeło ok godziny hehe. Zamykasz lapka, wyjmujesz aku i kładziesz spodem do siebie, musisz odkręcić az 23 śrubki plus 2 z klapek. (Dwie śroby i 3 zatrzaski trzymają klawiature). Nastepnie od strony tylnej lapka (tam gdzie jest m.in. karta siecowa, zasilanie itd.) odkręcasz 2 srobki.w nastepnej czynności otwierasz lapka na maxa ochylasz pokoleji zatrzaski klawiatury nastepnie ja zdejmujesz i odkrecasz -chyba jedna ale moze dwie niepamietam)śróbki i delikatnie unosisz osłone (obwódke klawiatury)lecz uważaj na chyba dwa zatrzaski w cześci (tam gdzie są przyciski zasilania, mute głosu i ogulnie głośniki)delikatnie podwazysz palcami i puści. Cała obudowa bedzie trzymana na dwóch paskach z tuchopad-a i przyciskow miedzy glosnikami. Nie radze ich odłączać! Obudowe unosisz na ok 2 cm i przekrecasz (tak jak kierownice) w lewo do oporu. Koło czytnika memorystick jest dysk. Odkrecasz małą płytke ze stykami o kształcie "L" chyba 3 śrobki. nastenie odrkecasz kolejną maluteńką płytke ze stykami ktora ma dwie śróby i wyciągasz ją jak wtyczke do siebie. Nastepnie juz tylko 2 lub 3 srobki z szyn (jest ich trzy i bedziesz je musiał na koncu odkrecic 4 srobki i przełożyć na swoj nowy dysk). Najgorsze w tym wszystkim jest to że caly czas przeszkadza obudowa na taśmach ktorą w zalezności od śrobki przekrecasz w odpowiednich kierunkach WRRR... Mam nadzieje ze wyczerpująco i zrozumiale przelalem to na hehe virtual-paper. Jak coś to zapraszam na gg 3824389 lub skype Aro2512 przesle fotki co i jak bo mam. POZDRAWIAM i mam nadzieje ze pomorze ten materiał powodzenia 'xypo'

xypo
Początkujący

dzięki, dodałeś mi odwagi :slight_smile: za pierwszym razem po zdjęciu klawiatury i odkręceniu jednej śrubki zaniechałem czynności, a teraz udało się do końca, choć roboty mnóstwo i łatwo coś urwać albo zniszczyć.