anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wentylator w laptopie FZ21Z

malojk
Początkujący

wentylator w laptopie FZ21Z

Jak sprawuje sie u Was wentylator w tym laptopie??To jest moj pierwszy laptop ale musze stwierdzic ze wiatrak pracuje dosc niestabilnie.Rozumiem ze to zalezy od wykorzystania procesora ale przyspieszanie i zwalnianie co jakis czas jest troche wkurzajace na dluzsza mete.Mozna to jakos zmienic??Jak to wyglada u Was??Gdy nic nie robie jest w miare cicho.Ale zaraz gdy uruchomie pare aplikacji wykorzytanie procesora jest wieksze i wiatrak zaczyna halasowac.Przyspiesza i zwalnia.
Za odpowiedzi zgory dzieki!

4 ODPOW. 4
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Na jakim planie zasilania pracujesz? U mnie po problemach z chłodzeniem i powrocie laptopa z serwisu wentylator pracuje praktycznie cały czas.

malojk
Początkujący

Pracuje na zrownowazonym.Po zainstalowaniu VAIO Power Management (tam byl tryb Vaio optimized) wentylator rowniez chodzil caly czas.Ale odinstalowalem to i pracuje teraz tak jak wyzej napisalem. Zauwazylem ze po zainstalowaniu VAIO Power Management napiecie rdenia procesora wynosi 1.3 V i nie zmienia sie.Teraz wacha sie od 1 do 1.337 V.Jak nic nie robie jest 1 a jak zaczynam cos robic powoli wzrasta do 1.3 V i znowu spada do 1.Przeczytalem gdzies ze zeby laptop cicho chodzil wartosc napiecia rdzenia musi wynosic okolo 1 V wtedy jest mniejszy pobor pradu i mniejsza ilosc wydzielanego ciepla a co za tym idzie "CISZA".Wie moze ktos cos wiecej na ten temat ?? I wogole jak wyciszyc tego lapka do max.?? Bez ryzykowania oczywiscie "spaleniem " :slight_smile:


Mam jeszcze jedno pytanie po lewej stronie to jest wentylator od grafiki czy procka w FZ21Z ??Bo o niego mi chodzi.

Cos zauwazylem a mianowicie,jak wlacze plan "oszczedzanie energi" laptop pracuje bardzo cicho.Napiecie rdzenia jest rowne 1 i nie podnosi sie.Maksymalny stan procesora jest ustawiony na 50%.to dlatego napicie nie wzrasta.Mozna zrobic tak zeby napiecie zawsze bylo rowne 1 V przy maksymalnym stanie procesora ustawionym na 100% w tym planie albo innym ??

scare
Początkujący


Mam jeszcze jedno pytanie po lewej stronie to jest wentylator od grafiki czy procka w FZ21Z ??Bo o niego mi chodzi.


w FS515B wentylator chłodzi procesor, podejrzewam, że u ciebie jest podobnie.

wygląda to mniej więcej tak
http://www.allegro.pl/item350087546_wyntylator_z_radiatorem_do_sony_vaio_serii_vgn_fs.html
i dużych szans na usprawnienie działania chłodzenia nie widzę.
Ewentualnie kup sobie 'podkładkę' chłodząca pod laptop, kiedyś na allegro takie widziałem.

michal_kania
Początkujący

Chodzi o to że jak używasz bardziej procesora to wytważa sie więcej energii cieplnej, więc wentylator chodzi na wyższych obrotach i dlatego jest głośniej. Zeby było cicho poprostu nie używaj 100% procesora, nie ma innego wyjścia, programowo nie zmienisz trybu pracy wentylatora, a nawet jeśli ci sie uda to spalisz procesor, bo sie bedzie przegrzewał, więc jeśli chcesz żeby było cicho musisz sobie kupić laptopa o słabym procesorze, albo kożystaj tylko z części mocy procesora. Taka prawda. A co do tego wentylatora, to chłodzi też karte graficzną.