anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio FW21Z

TheLastJedi
Początkujący

Vaio FW21Z

Jestem nowym posiadaczem Sony Vaio FW21Z. W specyfikacji między innymi mam podane 4 GB pamięci RAM, i o ile system faktycznie jakby wykrywa te 4 GB to juz jak sprawdzam wydajnosc np w menadżerze zadań pokazuje mi że powiadam łącznie tylko 25xx MB RAMu dlatego moje pytanie jest takie czy system faktycznie pracuje na pełnych 4 GB czy 2,5? I jeśli na 2,5 to dlaczego tylko tyle? Przepraszam, ale jestem zielony :wink:

Pozdro

2 ODPOW. 2
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Są dwie architektury. 32 i 64 bitowa. Architektura 32 bitowa obsługuje do 3.5 GB RAM, aby móc korzystać w pełni z 4GB RAMu musisz przeinstalować Vistę na 64bitową. Nie będę tłumaczył czemu tak jest, musisz uwierzyć na słowo lub poszukać o tym w guglach :wink:

Orientuje się ktoś czy da się przenieść licencję z 32bitów na 64? Telefon do M$ czy coś?

BaGRoS
Początkujący

Kupiłem na stacjonarkę Vistę 64 Ultimate OEM, później chciałem jednak wrócić na 32 bity bo nie było sensu siedzieć na 64 :slight_smile: Napisałem do M$ zapytać co z tym fantem zrobić, a oni na to, że mam pożyczyć od kogoś oryginalny dysk Vista Ultimate 32 bity, zainstalować i użyć kluczyka od 64 bitowej wersji. Po zainstalowaniu aktywować normalnie przez internet.