anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jak podłączyć lapka do telewizora

grundi68
Początkujący

jak podłączyć lapka do telewizora

mam fz21m i kilkakrotnie próbowałem podłączyć go do telewizora(tv grundig28'' standart),niestety bezskutcznie,
już myślałem że to normalne problemy ,zwłaszcza przy mobilnej karcie nvidii.Ale syn ma lapka Acera z tą samą kartą(minimalnie słabsza-m a nie gt)i takimi samymi złączami.Okazało się że Acer syna bez żadnych problemów wyświetla pulpit i np. film lub cokolwiek przez kabel zakupiony na allegro;natychmiast po podłączeniu pokazuje się panel wyboru trybu wyświetlania -u mnie nic. Może więc moje problemy wynikają z uszkodzenia wyjścia tv?
Napiszcie czy wasze vaio udało się podłączyć do tv.

9 ODPOW. 9
zenekk
Początkujący

Witam.
Więcej szczegółów, jaki kabel? U mnie działa bez problemów.

grundi68
Początkujący

Witaj,dzieki za zainteresowanie moim problemem
kabel s.video od lapka i tzw.chinche do tv.Myślałem ,że to wina kabla z allegro i nie wystawiałem sprzedawcy pozytywnego komentarza tymczasem negatyw należy się chyba sony bo acer j.w. opisywałem działa aż miło popatrzeć .Porównałem wszystkie ustawienia obu laptopów i wydaje mi się ,że są takie same .Gość z serwisu vaio przetestował ze mną telefonicznie kilka trików systemowych i podesłał mi patcha dografiki,który okazał się już być zainstalowany(może to jego wina???).Jedyne co mi teraz radzi to całkowita reinstalacja systemu.Uważam ,że krok bardzo radykalny ,czaso- i pracochłonny i nie gwarantujący sukcesu.
Napisz jakie masz sterowniki do karty,telewizor i jak reaguje vaio po pdłączeniu kabla?

grundi68
Początkujący

Witaj,dzieki za zainteresowanie moim problemem
kabel s.video od lapka i tzw.chinche do tv.Myślałem ,że to wina kabla z allegro i nie wystawiałem sprzedawcy pozytywnego komentarza tymczasem negatyw należy się chyba sony bo acer j.w. opisywałem działa aż miło popatrzeć .Porównałem wszystkie ustawienia obu laptopów i wydaje mi się ,że są takie same .Gość z serwisu vaio przetestował ze mną telefonicznie kilka trików systemowych i podesłał mi patcha dografiki,który okazał się już być zainstalowany(może to jego wina???).Jedyne co mi teraz radzi to całkowita reinstalacja systemu.Uważam ,że krok bardzo radykalny ,czaso- i pracochłonny i nie gwarantujący sukcesu.
Napisz jakie masz sterowniki do karty,telewizor i jak reaguje vaio po pdłączeniu kabla?

zenekk
Początkujący

Witam.
Laptop mam podłączony do telewizora przez amplituner Yamaha przez s-video i działa bez problemów. Próbowałem też podłączyć do telewizora bezpośrednio i też działa (Telewizor Sony). Nie musiałem instalować zadnych dodatkowych sterowników.

digitka
Początkujący

Witaj,dzieki za zainteresowanie moim problemem
kabel s.video od lapka i tzw.chinche do tv.Myślałem ,że to wina kabla z allegro i nie wystawiałem sprzedawcy pozytywnego komentarza tymczasem negatyw należy się chyba sony bo acer j.w. opisywałem działa aż miło popatrzeć .Porównałem wszystkie ustawienia obu laptopów i wydaje mi się ,że są takie same .Gość z serwisu vaio przetestował ze mną telefonicznie kilka trików systemowych i podesłał mi patcha dografiki,który okazał się już być zainstalowany(może to jego wina???).Jedyne co mi teraz radzi to całkowita reinstalacja systemu.Uważam ,że krok bardzo radykalny ,czaso- i pracochłonny i nie gwarantujący sukcesu.
Napisz jakie masz sterowniki do karty,telewizor i jak reaguje vaio po pdłączeniu kabla?


Witam.
A może problem leży w tym, że podłączasz telewizor do wejść typu composite (chinch), natomiast z komputera wychodzisz sygnałem S-Video? Jeżeli tak, to nie ma prawa działać.
Witek

grundi68
Początkujący

Witaj,dzieki za zainteresowanie moim problemem
kabel s.video od lapka i tzw.chinche do tv.Myślałem ,że to wina kabla z allegro i nie wystawiałem sprzedawcy pozytywnego komentarza tymczasem negatyw należy się chyba sony bo acer j.w. opisywałem działa aż miło popatrzeć .Porównałem wszystkie ustawienia obu laptopów i wydaje mi się ,że są takie same .Gość z serwisu vaio przetestował ze mną telefonicznie kilka trików systemowych i podesłał mi patcha dografiki,który okazał się już być zainstalowany(może to jego wina???).Jedyne co mi teraz radzi to całkowita reinstalacja systemu.Uważam ,że krok bardzo radykalny ,czaso- i pracochłonny i nie gwarantujący sukcesu.
Napisz jakie masz sterowniki do karty,telewizor i jak reaguje vaio po pdłączeniu kabla?


Witam.
A może problem leży w tym, że podłączasz telewizor do wejść typu composite (chinch), natomiast z komputera wychodzisz sygnałem S-Video? Jeżeli tak, to nie ma prawa działać.
Witek


Ale dlaczego? Facet z serwisu sony nie twierdził ,że to złe podłączenie . Acer tak podłączony działa!!

odmi
Początkujący

 podłączasz telewizor do wejść typu composite (chinch), natomiast z komputera wychodzisz sygnałem S-Video? Jeżeli tak, to nie ma prawa działać.
Witek



a to niby dlaczego? jakieś konkretne powody czy własne niczym nie poparte i nie sprawdzone wywody pisane dla samej sztuki pisania?

podłączałem 10tki komputerów i wszystkie działały z różne telewizory z różnymi kablami i komputerami

digitka
Początkujący

a to niby dlaczego? jakieś konkretne powody czy własne niczym nie poparte i nie sprawdzone wywody pisane dla samej sztuki pisania?

podłączałem 10tki komputerów i wszystkie działały z różne telewizory z różnymi kablami i komputerami


Witam
Nie są to moje wywody, tylko fakty. A z nich jasno wynika, że sygnał S-Video nazywany kiedyś SVHS do prawidłowego działania potrzebuje dwóch sygnałów a) luminancji b) informacji o kolorach- patrz tutaj http://www.hardwarebook.info/S-Video
Natomiast sygnał composite (chinch) w całości przesyłany jest jednym przewodem.
Sygnał S-Video zapewnia lepszą jakość niż composite. Bez odpowiedniej przejściówki, która wygląda tak: http://www.hardwarebook.info/S-Video_to_Composite możesz co najwyżej uzyskać obraz czarno-biały jeżeli podłączysz do chincha sygnał luminancji z SVHS-a.
Co się zaś tyczy tych dziesiątek komputerów podłączanych przez Ciebie, musisz zauważyć, że często do karty graficznej komputera podłącza się specjalny kabel z różnymi wejściami i to w nim następuje odpowiedni rozdział sygnałów. Ten laptop (VGN-FZ21m) ma tylko wyjście S-Video.
Generalnie S-Video to co innego niż Composite.
I jeszcze jedno. Konsultanci Vaio-Link nie zawsze orientują się w tym o czym mówią. Sam doświadczyłem tego na własnej skórze. Jest tam może 2-3 osoby, które mogą w czymś pomóc. Reszta odczytuje formułki z podręczników bez zrozumienia.
Witek

grundi68
Początkujący

Jeszcze raz powtórzę ,że acer mojego syna z taką samą KARTĄ graficzną i tym samym wyjściem tv out - s.video,bez żadnych problemów wyświetla obraz na ekranie tv przy pomocy kabla z zakończeniem composit(nazywanym także chinch lub rca).
Podkreślam,iż kabel z jednej strony ma końcówkę s.video a z drugiej composit i wg. producenta posiada wbudowany układ (konwerter)zapewniający kolorowy przekaz sygnału wideo.
Coraz bardziej skłaniam się do poglądu ,że mam uszkodzone wyjście tvout(może sam je uszkodziłem przy manipulowaniu wtyczką).