anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co zmienilibyście w swoich VAIO

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Co zmienilibyście w swoich VAIO

Witam serdecznie,
po trochę ponad roku użytkowania przyszedł czas na chwilę refleksji - co się działo z moim VAIO?
Szczerze, nie działo się nic. Wszystko działało i działa cały czas (tfu tfu, nie krakać), problemów nie miałem i nie mam.
Co zmieniłbym w moim komputerze? Na pewno matrycę - ta w moim VAIO ma rozdzielczość 1280x800 punktów - trochę mało. Miałem okazję pracować ostatnio na HP z matrycą bodajże 1440 punktów - zupełnie inna jakość. Po powrocie do VAIO poczułem się, jakbym zasiadł do staruszka 😞
Jako drugą wymieniłbym baterię. Niby nic się nie dzieje, 2 godziny bez prądu przeżyje, ale przydałoby się więcej. Ale 1000 zł na baterię o większej pojemności wydawał nie będę......
A Wy? Co zmienilibyście w swoim VAIO?
Pozdrawiam
Przemek

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

1. Klawiaturę na US English - nie wiem skąd ten idiotyczny pomysł, że w laptopach na polski rynek dają UK.

Też mnie to zdziwiło, ale na szczęście zostało przyzwyczajenie z klawiatury polskiej - nie patrzę na klawisze podczas pisania, tylko wciskam ten, który zawsze służył mi do konkretnej czynności.
2. Bateria powinna działać dłużej.

Mam porównanie z komputerem HP, w nim można popracować 4 godziny bez dużych wyrzeczeń. Z drugiej strony, szybkie procesory, pamięci i karta grafiki potrzebują zasilania - nie oszuka się fizyki.
3. Klapa powinna zamykać się na zatrzask.

Mnie akurat to nie przeszkadza, dobra torba do przenoszenia załatwia sprawę.
4. Obudowa powinna być ergonomiczna - szczególnie krawędź pod nadgarstkami nie powinna być ostra.

Ja natomiast zrozumiałem, że ważniejsze jest podparcie nadgarstków przed laptopem, np. na jakimś stole.
5. Obudowa nie powinna wykazywać śladów wytarcia po rocznym używaniu w laptopie, który pretenduje do klasy wyższej. 

Nie zauważyłem u siebie takich śladów, komputer ma już rok i 3 miesiące, używany codziennie około 8h.
6. Powinna być możliwość regulacji jasności ekranu już w BIOS-ie.

Bardziej przeszkadza mi brak regulacji w BIOS-ie :tongue:
7. Dysk twardy powinnien być szybszy.

Podobno dyski 7200RPM dają różnice.... :slight_smile: Nie wiem, muszę się przekonać :slight_smile:
Pozdrawiam :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Witam
Uwagi dotyczą VGN-AR51M:

-matryca mimo 17cali i WXGA+{1440x900}nie oddaje wiernie kolorów, może to wina karty         graficznej? Zdjęcia z lustrzanki cyfrowej Sony zdecydowanie wolę oglądać przez monitor Eizo 19 cali przepaść

Może spróbuj zmienić coś w ustawieniach, ewentualnie zainstalować najnowsze wersje sterowników?
-komputer się za mocno grzeje jak również głośno pracuję

Ze zbyt wysoką, jak na mój gust, temperaturą też mam ostatnio problem. Rozważam rozkręcenie i gruntowne czyszczenie komputera. Czy ktoś ma może instrukcję serwisową do VAIO VGN-FZ21M? Ewentualnie zdjęcia pokazujące, jak rozkręcić skręcić ten model?
-program operacyjny Vista

Przyzwyczaiłem się :tongue:
Pozdrawiam

Ja również :slight_smile: