anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co zmienilibyście w swoich VAIO

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Co zmienilibyście w swoich VAIO

Witam serdecznie,
po trochę ponad roku użytkowania przyszedł czas na chwilę refleksji - co się działo z moim VAIO?
Szczerze, nie działo się nic. Wszystko działało i działa cały czas (tfu tfu, nie krakać), problemów nie miałem i nie mam.
Co zmieniłbym w moim komputerze? Na pewno matrycę - ta w moim VAIO ma rozdzielczość 1280x800 punktów - trochę mało. Miałem okazję pracować ostatnio na HP z matrycą bodajże 1440 punktów - zupełnie inna jakość. Po powrocie do VAIO poczułem się, jakbym zasiadł do staruszka 😞
Jako drugą wymieniłbym baterię. Niby nic się nie dzieje, 2 godziny bez prądu przeżyje, ale przydałoby się więcej. Ale 1000 zł na baterię o większej pojemności wydawał nie będę......
A Wy? Co zmienilibyście w swoim VAIO?
Pozdrawiam
Przemek

11 ODPOW. 11
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Witam serdecznie,

Hej

Co zmieniłbym w moim komputerze? Na pewno matrycę - ta w moim VAIO ma rozdzielczość 1280x800 punktów - trochę mało. Miałem okazję pracować ostatnio na HP z matrycą bodajże 1440 punktów - zupełnie inna jakość. Po powrocie do VAIO poczułem się, jakbym zasiadł do staruszka 😞

Porównaj sobie jakość obu matryc nie patrząc na rozdzielczość - matrycą VAIO można oświetlać w nocy pokój, poza tym kolory robią znacznie większe wrażenie. :slight_smile:
Sony już się zrehabilitowało i w modelu FW21Z dali 1920x1080 pixeli.
Jako drugą wymieniłbym baterię. Niby nic się nie dzieje, 2 godziny bez prądu przeżyje, ale przydałoby się więcej. Ale 1000 zł na baterię o większej pojemności wydawał nie będę......

Prawda...
A Wy? Co zmienilibyście w swoim VAIO?

Dokupię RAM i póki co to chyba wszystko :slight_smile:
Pozdrawiam
Przemek

Ja również, Łukasz

krakson83
Początkujący

Mam od tygodnia model FW21Z.

Minusy :
- brak płytki z "czystym" systemem vista
- błąd przy nagrywaniu płyt backupu
- rozdzielczość FULL HD w 16,4 calowym wyświetlaczu 😕

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Porównaj sobie jakość obu matryc nie patrząc na rozdzielczość - matrycą VAIO można oświetlać w nocy pokój, poza tym kolory robią znacznie większe wrażenie.  :slight_smile: 
Sony już się zrehabilitowało i w modelu FW21Z dali 1920x1080 pixeli.


W tej sprawie całkowicie się zgadzam, czasem w nocy monitor jest nawet za jasny :tongue:


Dokupię RAM i póki co to chyba wszystko  :slight_smile: 


Też się nad tym zastanawiałem, ale trzeba zainstalować SP1 do Visty, żeby obsługiwała ponad 3GB pamięci..... :thinking:

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Minusy :
- brak płytki z "czystym" systemem vista


Podobno są na to sposoby - czytałem gdzieś, chyba nawet na tym forum, że poradzono sobie z tym...

- błąd przy nagrywaniu płyt backupu 


Być może istnieje potrzeba aktualizacji oprogramowania? Sprawdź na stronie Sony.

- rozdzielczość FULL HD w 16,4 calowym wyświetlaczu 😕


Tego nie rozumiem - za mała rozdzielczość do rozmiaru ekranu, czy za duża przekątna ekranu?

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Też się nad tym zastanawiałem, ale trzeba zainstalować SP1 do Visty, żeby obsługiwała ponad 3GB pamięci..... :thinking:


SP1 trzeba mieć tak i tak, Vista bez SP1 ssie. A żeby móc obsługiwać ponad 3GB RAM trzeba mieć 64 bitowy system.

krakson83
Początkujący


Podobno są na to sposoby - czytałem gdzieś, chyba nawet na tym forum, że poradzono sobie z tym...


Muszę poszukać. Chciałbym mieć oryginalną bądź chociaż kopie z oryginalnej a nie ściągać z torrentow.

- błąd przy nagrywaniu płyt backupu 


Okazało się ze nagrywarka miała problem z nagrywaniem na płytach ...... SONY :slight_smile:


- rozdzielczość FULL HD w 16,4 calowym wyświetlaczu 😕

Tego nie rozumiem - za mała rozdzielczość do rozmiaru ekranu, czy za duża przekątna ekranu?


Chodzi o to ze wszystko jest takie malutkie :slight_smile:
Przy dłuższej pracy z taka rozdzielczością , strasznie bolą oczy.

Mam jeszcze 1 minus

- wszystkie USB z prawej strony

xcoom
Początkujący

Mam VAIO FW21E dopiero tydzień.
Porównując do innych laptopów (HP, FujitsuSiemens itp) nie podoba mi sie w VAIO
- pad - nie działa Web Assist w Firefox3 i brak stref puknięć.
- laptop nie wybudza się ze stanu uśpienia po otwarciu matrycy.
- porty usb tylko po prawej stronie na dole.
- brak czystego Windowsa, po przywracaniu systemu muszę usuwać masę niepotrzebnego mi softu.

profile.country.PL.title
lecbancz
Nowicjusz

1. Klawiaturę na US English - nie wiem skąd ten idiotyczny pomysł, że w laptopach na polski rynek dają UK.
2. Bateria powinna działać dłużej.
3. Klapa powinna zamykać się na zatrzask.
4. Obudowa powinna być ergonomiczna - szczególnie krawędź pod nadgarstkami nie powinna być ostra.
5. Obudowa nie powinna wykazywać śladów wytarcia po rocznym używaniu w laptopie, który pretenduje do klasy wyższej.
6. Powinna być możliwość regulacji jasności ekranu już w BIOS-ie.
7. Dysk twardy powinnien być szybszy.

Moje uwagi na podstawie VGN-FZ11Z.

jerzykirylo
Początkujący

Witam
Uwagi dotyczą VGN-AR51M:
-Obudowa komputera wyciera się po rocznym użytkowaniu - wstyd dla producenta
-zamykanie komputera
-matryca mimo 17cali i WXGA+{1440x900}nie oddaje wiernie kolorów, może to wina karty graficznej? Zdjęcia z lustrzanki cyfrowej Sony zdecydowanie wolę oglądać przez monitor Eizo 19 cali przepaść
-komputer się za mocno grzeje jak również głośno pracuję
-program operacyjny Vista
-brak wejścia na karty compact flash

Pozdrawiam